22 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Opowieść o pewnym skąpcu…

W czwartkowy styczniowy wieczór, licznie zgromadzona publiczność w sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego miała okazję obejrzeć spektakl w świątecznym nastroju, z piękną muzyką, oparty na motywach powieści Charlesa Dickensa pt. „Opowieść wigilijna” w wykonaniu grupy teatralnej oraz chóru ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Przemyślu. Uczniowie przedstawili opowieść o tym szczególnym dniu w roku, kiedy pieniądze tracą swoją wartość, w którym przerywamy pogoń za doczesnymi dobrami i skupiamy się na tym, co w życiu najważniejsze.

 

Zgorzkniałego i chciwego kupca Ebenezera Scrooge’a czekają kolejne, samotne święta Bożego Narodzenia. Nie jest tym bynajmniej zmartwiony, gdyż dawno zapomniał o uczuciu radości. Tym razem jednak wizyta niespodziewanych gości sprawia, że postawa naszego bohatera diametralnie się zmienia. Kupca odwiedzają duchy obrazujące jego przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Pod wpływem przeżyć wywołanych wizytą gości, staje się on szczodrym, serdecznym i otwartym człowiekiem, jakim był w czasach młodości.

 

W ten bajkowy nastrój Świąt Bożego Narodzenia wprowadzili publiczność młodzi artyści, na co dzień szkolący swoje umiejętności w kółku teatralnym działającym przy SP 4, pod okiem polonistki Barbary Warchał. Muzyczną oprawę zapewnił chór pod kierunkiem Piotra Szelążka.

 

Piękna sceneria, oryginalne stroje i przejmująca gra młodych aktorów, a także świetna oprawa muzyczna, zrobiły wielkie wrażenie na widzach spektaklu, o czym świadczą entuzjastyczne reakcje i gromkie brawa na zakończenie.

 

 

 

 

Joanna Olech
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
fot. Joanna Olech

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 19-01-2018 09:56