12 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Turniej Victor Polish Junior oficjalnie rozpoczęty!

Dzisiaj (18 stycznia br.) o godzinie 10.00 w przemyskiej hali sportowej rozpoczęła się największa w Europie impreza badmintonowa – Victor Polish Junior – Przemyśl’ 2018.

Tuż przed oficjalnym rozpoczęciem imprezy Zastępca Prezydenta Miasta Przemyśla Grzegorz Hayder, Prezes Polskiego Związku Badmintona Marek Zawadka oraz organizator zawodów i trener przemyślan Dariusz Stańko spotkali się na konferencji prasowej, podczas której opowiedzieli o tym wyjątkowym – nie tylko dla naszego miasta, ale właściwie dla całej Europy wydarzeniu.

 

 

„Rozpoczęliśmy Victor Polish Junior, czyli Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w badmintonie. Właśnie gościmy w Przemyślu prawie 160 zawodników z 30 krajów. Krajów europejskich, ale także z miejsc dla nas bardzo egzotycznych, takich jak chińskie Tajpej czy Salwador. Mam nadzieję, że ten turniej zagości u nas na stałe.” – tymi słowami rozpoczął spotkanie Grzegorz Hayder Zastępca Prezydenta Miasta.

„Victor Polish Junior International, to pierwszy tak duży turniej od wielu lat w Europie. Do tego jest jeszcze drugi – satelitarny - Victor Polish Youth, który odbywa się Medyce i który zgromadził tyle samo uczestników. Od teraz Przemyśl zdecydowanie żyje badmintonem, a miasto zostało opanowane przez badmintonistów. W tej chwili nie ma ani jednego wolnego miejsca w żadnym z przemyskich hoteli i myślę, że jest to ogromna korzyść dla Przemyśla, bardzo duża promocja miasta i wszyscy powinniśmy się z tego cieszyć. (…) – podsumował organizator imprezy, trener UKS „Aktywna Piątka” Dariusz Stańko. – Chciałbym serdecznie podziękować Polskiemu Związkowi Badmintona oraz Urzędowi Miasta Przemyśla, bo gdyby nie ich ogromne wsparcie, nie byłoby nas tutaj…- dodał.

 

O godzinie 14.00 nastąpiło uroczyste, oficjalne otwarcie imprezy, w którym wzięli udział m.in. Poseł na Sejm RP Andrzej Matusiewicz, Wojewoda Podkarpacki Piotr Pilch, Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma, jego zastępcy – Grzegorz Hayder i Janusz Hamryszczak, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej – Adam Łoziński i Robert Bal, Prezes Polskiego Związku Badmintona Marek Zawadka, a także partnerzy turnieju, sponsorzy i zaproszeni goście.

 

 

Wielkie badmintonowe święto trwać będzie do niedzieli. Jak nas zapewnił Dariusz Stańko - Będzie się działo! W ciągu kolejnych dni kibice będą mogli obejrzeć w akcji jednych z najlepszych badmintonistów w Europie i na świecie w swojej kategorii wiekowej. Emocji na pewno nie zabraknie!

 

W związku z powyższym jeszcze raz serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków tej dyscypliny na trybuny. Niech to wielkie badmintonowe wydarzenie będzie świętem nie tylko dla zawodników, ale także dla kibiców. Zawody będą transmitowane na żywo – pokażmy całemu światu jak wspieramy naszych aktualnych i być może przyszłych mistrzów!  

 

 

 

Do zobaczenia w hali Przemyskiego Ośrodka Sporty i Rekreacji!

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 18-01-2018 16:33
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 19-01-2018 08:59