19 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Spotkanie opłatkowe przemyskich organizacji pozarządowych

Powoli opłatek organizacji pozarządowych staje się już u nas tradycją – pierwsza taka uroczystość w Przemyślu została zorganizowana trzy lata temu...

 

Przedstawiciele organizacji pozarządowych, reprezentanci trzeciego sektora, Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, Przemyskiej Rady Seniorów oraz władz miasta Przemyśla spotkali się w poniedziałek, 15 stycznia br., na spotkaniu opłatkowym.

Gospodarzem poniedziałkowego spotkania był Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma, który wspólnie z Robertem Gawlikiem Pełnomocnikiem Prezydenta ds. Organizacji Pozarządowych otworzył uroczystość.

 

(…) Każdy nowy rok niesie ze sobą nadzieję, że będzie lepszy… I tego Państwu życzę – żeby był także lepszy dla Państwa, także jeśli chodzi o realizację celów, tych które macie Państwo przed sobą i tych, które my razem z Wami chcemy czynić – życzył zebranym Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma. – A w chwilach niepowodzeń, czy rezygnacji, gdy już się Państwu nie będzie chciało, gdy będziecie mieli już dość… to proszę abyście nie tracili poczucia, że warto się starać – bo są jeszcze tacy, którzy te Wasze starania doceniają.

Głos w imieniu Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego zabrały również Krystyna Makara z Zarządu Okręgowego Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej oraz Renata Stefaniak - szefowa Fundacji Kresowe Centrum Nauki i Rozwoju „Perła Galicji”.

Wraz z zebranymi modlił się Ksiądz Witold Burda reprezentujący Caritas Archidiecezji Przemyskiej. Składając przybyłym życzenia dobrego nowego roku duchowny podkreślił, że aby kolejny rozpoczynający się rok mógł być lepszym od poprzedniego, to przede wszystkim my musimy starać się być lepszymi niż byliśmy do tej pory…

Podczas uroczystości atmosferę mijających już świąt Bożego Narodzenia przypomniało równie zabawne, co wzruszające przedstawienie świąteczne w wykonaniu dzieci ze Świetlicy Środowiskowej „Oratorium” w Przemyślu.

 

Po wspólnym kolędowaniu i świątecznych życzeniach uczestnicy spotkania podzielili się opłatkiem.

 

 


 

Miejska Rada Działalności Pożytku Publicznego dziękuje wszystkim osobom, instytucjom i organizacjom, które poprzez swój nieoceniony wkład przyczyniły się do uświetnienia tego wydarzenia.

 

fot. Agata Czereba

 

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 16-01-2018 13:20
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 16-01-2018 13:52