18 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Nowy Jork lat 50-tych na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu [ZDJĘCIA]

Koncert, który odbył się 13 stycznia 2018 r. na scenie Zamku Kazimierzowskiego przypominał Amerykę lat 50-tych nie tylko muzycznie (choć to było głównym celem tego wydarzenia), ale także zainteresowaniem kulturą tego okresu w USA – chętnych do zakupienia biletów było o wiele więcej niż miejsc na widowni.


Wieczór z Natalią Świerczyńską i zimowymi piosenkami Franka Sinatry, czyli męskie utwory śpiewane przez kobietę, to mogło wydawać się dość dziwnym pomysłem, a okazało się spektakularnym sukcesem. Absolwentka wokalistyki jazzowej Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie Janusza Szroma poradziła sobie z tym zadaniem śpiewająco.

Natalia Świerczyńska na scenie Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu wystąpiła z zespołem muzycznym w składzie: Dawid Kostka – gitara, Wojciech Judkowiak – kontrabas, Sebastian Skrzypek  - perkusja i Mateusz Urbaniak – fortepian. Koncert podzielony został na dwie części. Do pierwszej zaproszony został dodatkowo przemyski kwartet smyczkowy „Nella Fantasia” w składzie: Julia Mazurek – I skrzypce, Anna Betleja - II skrzypce, Katarzyna Kociuba – altówka i Zuzanna Wawro – wiolonczela.  Frank Sinatra był jednym z najbardziej znanych piosenkarzy i aktorów amerykańskich XX wieku. Spopularyzował wiele przebojów o światowym zasięgu. Pamiętamy go z wielu filmów. Dziś jego piosenki śpiewa cały świat, a te związane ze świętami to idealny repertuar na zimowe wieczory – i tak właśnie oceniła je przemyska publicznosć. W wykonaniu Natalii Świerczyńskiej, uczestniczki VI edycji The Voice of  Poland, swingowe wersje znanych amerykańskich zimowych piosenek to była prawdziwa uczta muzyczna.

 

 Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
fot. Tomasz Beliński

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 16-01-2018 12:52
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 16-01-2018 12:56