Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Victor Polish Junior – Przemyśl’2018

Młodzi badmintoniści z czterech kontynentów przez cztery dni, od 18 do 21 stycznia br., rywalizować będą w Przemyślu w prestiżowym turnieju pod nazwą Victor Polish Junior. To jedna z mocniej obsadzonych juniorskich imprez w Europie.

Brak opisu obrazka

Już w środę, 17 stycznia br., do nadsańskiego grodu zaczną zjeżdżać dziesiątki badmintonistów z kilkudziesięciu krajów, by dzień później zainaugurować imprezę o randze, której w Przemyślu bardzo dawno nie było.

 

Od 18 do 21 stycznia br. w przemyskiej hali POSiR przy ul. Mickiewicza nadzieje europejskiego i światowego badmintona walczyć będą nie tylko o medale, puchary i splendor, ale również o jak największe zdobycze punktowe do rankingu Badminton Europe, czyli Europejskiej Federacji Badmintona. To, w kontekście Mistrzostw Europy Juniorów, które we wrześniu br. odbędą się w stolicy Estonii Tallinie, ma kolosalne znacznie.

 

Do udziału w Victor Polish Junior 2018 zgłosiło się ok. 160 młodych badmintonistów z całego świata: Szwecji, Finlandii, Chorwacji, Portugalii, Niemiec, Czech, Japonii, Węgier, Malty, Mołdawii, Słowenii, Hiszpanii, Indii, Izraela, Francji, Rosji, Ukrainy, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Tajwanu, Salwadoru, Bułgarii, USA, Turcji, Słowacji, Kanady, Rumunii i Białorusi. Oczywiście nie zabraknie w tym gronie zawodników z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Aktywna Piątka” Przemyśl.

 

Właśnie UKS „Aktywna Piątka” jest organizatorem Victor Polish Junior. – Jedno mogę zapewnić: będzie się działo. Emocje gwarantowane! Kibice będą mogli obejrzeć w akcji jednych z najlepszych badmintonistów w Europie i na świecie w swojej kategorii wiekowej. Do Przemyśla przyjadą przedstawiciele niemal wszystkich kontynentów. Zabraknie jedynie reprezentantów Australii i Ameryki Południowej. Większość z tych zawodniczek i zawodników przygotowywana jest pod kątem igrzysk olimpijskich w Tokio i Paryżu, więc poziom będzie niezmiernie wysoki – zapewnił trener przemyślan, a jednocześnie główny organizator imprezy – Dariusz Stańko.

 

Równocześnie z rywalizacją juniorów, w hali sportowej w Medyce, trwać będzie druga ważna impreza badmintonowa – tzw. turniej satelitarny pod nazwą Victor Polish Youth – organizowany z myślą o najmłodszych adeptach lotki, czyli kategoriach wiekowych: U-9, U-11, U-13 i U-15.

Brak opisu obrazka

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków tej dyscypliny na trybuny. Niech to wielkie badmintonowe wydarzenie będzie świętem nie tylko dla zawodników, ale także dla kibiców. Zawody będą transmitowane na żywo – pokażmy całemu światu jak wspieramy naszych aktualnych i być może przyszłych mistrzów!  

 

Plan turnieju przedstawia się następująco:

Czwartek, 18 stycznia: godzina 10.00 – rozpoczęcie turnieju

Piątek, 19 stycznia: od godziny 9.00 – gry eliminacyjne

Sobota, 20 stycznia: od godziny 9.00 – gry eliminacyjne; ćwierćfinały

Niedziela, 21 stycznia: godzina 9.00 – półfinały; finały

 

Do zobaczenia w hali Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji!

 

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka