-1 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Informacja dotycząca funkcjonowania letniego toru saneczkowego

Niesłabnącym powodzeniem cieszy się oddany do użytkowania końcem zeszłego roku letni tor saneczkowy w Przemyślu. Tylko w okresie od 20 grudnia do końca 2006 roku Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji szacuje ilość osób korzystających z toru na ponad 10 tys. Niestety niesprzyjające warunki atmosferyczne nie pozwoliły w sezonie narciarskim 2006/2007 optymalnie wykorzystać polany do nauki jazdy dla najmłodszych tzw. „oślej łączki” z własnym wyciągiem o niskim prowadzeniu liny.

       Nowe elementy na Stoku Narciarskim zrealizowane w ramach zadania inwestycyjnego pn.: "Przemyski Park Sportowo-Rekreacyjny, Stok narciarski II etap; Snowpark i letni tor saneczkowy" zostały współfinansowane w ramach Programu Sąsiedztwa Polska – Białoruś – Ukraina INTERREG III A / TACIS CBC 2004-2006.
      Obecnie trwają prace przygotowawcze związane z realizacją kolejnej części przedmiotowego zadania - Snowparku wyposażonego w cztery raile, rynnę do konkurencji halfpipe, bandę kończącą quartpipe oraz skocznię superkicker. Przekazanie do użytkowania Snowparku przewidziane jest przed sezonem zimowym 2007/2008.

 

Beata Bielecka

Wydział Inwestycji, Strategii Rozwoju

i Funduszy Europejskich UM

dodał: Witold Wołczyk

Kancelaria Prezydenta Miasta

Opublikował:  | Data publikacji: 19-03-2007 15:45
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 24-03-2009 10:09