21 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Za nami kolejna odsłona Zimowych Zamkowych Teatraliów 2018

Tym razem na scenie Zamku Kazimierzowskiego mogliśmy podziwiać Beatę Malczewską, która wystąpiła w monodramie komediowym pt. „Sekret Panny Kazimiery”…

 

SEKRET PANNY KAZIMIERY to  komediowa opowieść z piosenkami Teatru Loch Camelot, to zabawny spektakl z partiami wokalnymi w klimacie międzywojennych kabaretów. Tytułowa, uczuciowa panna Kazimiera – w tej roli Beata Malczewska aktorka Narodowego Starego Teatru w Krakowie - żyje blaskiem międzywojennych gwiazd, rewii i teatrzyków, jest zafascynowana twórczością ówczesnych poetów i walczy, aby być przez nich dostrzeżoną. Desperacko sięga po cały arsenał środków - od komedii po dramat   - wszystko w imię spełnienia swych marzeń - dostąpienia zaszczytu „zaistnienia” w świecie artystów oraz w sercu jednego z poetów, tajemniczego blondyna.
 

Znakomity występ krakowskiej artystki wpisał się idealnie w założenia zamkowego cyklu. Artystka w tym przedstawieniu śpiewa, opowiada, w brawurowym tempie przeistacza się na oczach widzów przeplatając konwencję współczesną ze stylistyką retro. Wzrusza, bawi i prawdziwie zachwyca. Koloryt, styl i czar dawnych lat podkreślają repliki oryginalnych kostiumów. Cytaty, wiersze, anegdoty i grany na żywo akompaniament fortepianowy sprawiają, że to niepowtarzalne widowisko  zapada głęboko w rozmarzonej i roześmianej pamięci.
 

 

 

 


Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
fot. Tomasz Beliński

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 15-01-2018 08:41
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 15-01-2018 08:43