11.8 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Festiwal Kolęd Pogranicza w PWSW

Instytut Humanistyczny Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu serdecznie zaprasza na Festiwal Kolęd Pogranicza, który odbędzie się 16 stycznia 2018 r. o godz. 9.00 w uczelnianej Auli.

Będzie to okazja do wysłuchania kolęd w wykonaniu Chóru Akademickiego PWSW, a także do wspólnego kolędowania.

W ramach Festiwalu odbędzie się konferencja naukowa na temat kolęd i pastorałek na pograniczu polsko-ukraińsko-słowackim. Jej celem jest pokazanie bogactwa muzycznego, tekstowego i obrzędowego tradycji kolędniczej z odniesieniem do wzajemnych kontaktów kulturowych. Połączenie teorii z praktyką, tj. występu chóru i referatów, będzie znakomitą refleksją nad wartościami tradycyjnego świętowania.

W programie Festiwalu organizator przewiduje także panel dyskusyjny dotyczący tradycji kolędowania w naszym regionie.

 

PWSW plakat.jpeg

 

 

informacja: Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl