4 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Sylwester 2017/2018 na Przemyskim Rynku [WIDEO, ZDJĘCIA]

Rozpoczęliśmy Nowy 2018 Rok. Jak go powitaliśmy? Jedni na balach i prywatkach, inni na uroczystym koncercie pod wymownym tytułem „Pod dachami Paryża” - zorganizowanym przez Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK, a pozostali w plenerze, czyli na Rynku Starego Miasta w Przemyślu - gdzie w tym roku bawiło się setki osób.

 

Tuż przed północą, ze sceny znajdującej się nieopodal przemyskiego magistratu popłynęły życzenia spokoju, zdrowia i pomyślności. Mieszkańcy Przemyśla żegnali stary rok i witali nowy przy dźwiękach bluesowego zespołu Piotr Nowak Band. Senior polskiego bluesa rozgrzał fanów muzyki z minionej epoki. W Rynku bawiły się całe rodziny.

 

W imieniu Prezydenta Miasta Przemyśla oraz Rady Miejskiej życzenia noworoczne mieszkańcom miasta złożył Janusz Hamryszczak – Zastępca Prezydenta Miasta Przemyśla: „Życzę, aby ten nowy rok zachował Państwa oraz Państwa bliskich w zdrowiu. Obdarzył miłością, radością i dał spełnienie wszystkich Państwa marzeń. Życzę też, aby ten nowy rok odnowił poczucie wspólnoty, tej najmniejszej, naszej rodzinnej – naszej wspólnoty przemyskiej oraz wspólnoty wszystkich Polaków. Niech 2018 rok będzie rokiem jedności, tak bardzo nam potrzebnej. (…) Życzę Przemyślowi, aby puściły hamulce, które spowalniają jego rozwój, aby miasto wkroczyło na drogę miasta nowoczesnego. By nie tylko słowa, ale przede wszystkim czyny świadczyły o tym, że jesteśmy miastem otwartym i tolerancyjnym, że gościmy z radością każdego, kto chce pracować dla naszego dobra. Aby 2018 rok był rokiem dobrych wyborów, ale dobrych wyborów nie dla konkretnych osób czy formacji – dobrych wyborów dla miasta Przemyśla i jego mieszkańców.

 

Specjalne życzenia Zastępca Prezydenta Miasta skierował do młodych Przemyślan: „Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś sam. (cytat z piosenki zespołu „Dżem - przyp.red.) Życzę Wam takich młodzieńczych uśmiechów, młodzieńczych przyjaźni i miłości. Ale również bardzo Was proszę, nie zostawiajcie swojego miasta samego. Przemyśl dzisiaj potrzebuje Waszych młodych umysłów, Waszych młodych serc, Waszego działania i kreatywności (…)”

 

 

Ostatni dzień w roku uchwycony w kadrze Iwony Turowskiej (TVPodkarpacka):

 

 

 

 

TVPodkarpacka

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 03-01-2018 12:54
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 03-01-2018 13:18