12 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

„Mikołaj bez granic” i bezgraniczna radość dzieci z Niżankowic

Już po raz drugi przemyskie Stowarzyszenie Linia102.pl przygotowało paczki mikołajowe dla dzieci mieszkających w Niżankowicach na Ukrainie.

 

28 grudnia br. Święty Mikołaj, w którego rolę wcielił się Wiesław Pełech, w towarzystwie Zastępcy Prezydenta Miasta Przemyśla Janusza Hamryszczaka, prezesa Stowarzyszenia Linia102.pl Karola Gajdzika oraz działaczy 102.pl: Wacława Majki, Marii Tokarskiej – Żywczak oraz Wiesława Wojtowicza przewieźli na Ukrainę drezyną kolejową 306 paczek ze słodyczami, zabawkami i przytulankami. W niecodziennym mikołajowym pojeździe znalazła się też choinka obwieszona pluszakami, a także dwie pary plastikowych drzwi, wyprodukowanych i przekazanych przez firmę Hensfort. Drzwi, choć to raczej nietypowy podarunek, okazały się prezentem niezwykle ważnym, gdyż będą mogły zastąpić wysłużone drzwi w budynku szkoły w Niżankowicach, w którym uczą się najmłodsze dzieci.

 

Niżankowice Mikołaj bez Granic FotNorbertZiętal (6).jpeg

 

Drezyna z prezentami przemierzyła trasę nieużytkowanej linii kolejowej 102. Przemyski Mikołaj wraz z pomocnikami, dzięki przychylności polskich i ukraińskich służb granicznych bez problemu przekroczył granicę w Malhowicach.

 

Niżankowice Mikołaj bez Granic FotNorbertZiętal (2).jpeg

 

Niżankowickie dzieci przywitały Mikołaja w swojej szkole. Maluchy przygotowały dla Świętego piękny występ artystyczny, w którym przybliżyły gościom z Polski swoją kulturę. Na koniec spotkania obowiązkowo wspólnie odśpiewano kolędy.

 

Niżankowice Mikołaj bez Granic FotNorbertZiętal (3).jpeg

 

Pierwsza akcja „Mikołaj bez Granic” została zorganizowana w ubiegłym roku. Wtedy to Święty Mikołaj pojechał drezyną do Chyrowa. Celem przedsięwzięcia jest umacnianie przygranicznej polsko-ukraińskiej przyjaźni oraz promocja reaktywacji linii kolejowej 102.

 

Niżankowice Mikołaj bez Granic FotNorbertZiętal (1).jpegNiżankowice Mikołaj bez Granic FotNorbertZiętal (4).jpegNiżankowice Mikołaj bez Granic FotNorbertZiętal (5).jpeg

 

Agata Czereba

zdjęcia: Norbert Ziętal
 

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 29-12-2017 13:00
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 29-12-2017 13:11