30 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Zwycięstwo siatkarek UKS 15 Przemyśl w rozgrywkach o puchar Kinder + Sport

Puchar Kinder Plus Sport jest turniejem ogólnopolskim. Eliminacje do finału toczą się we wszystkich województwach w kategorii: dwójek (rocznik 2007), trójek (2006) oraz czwórek (2005). Z każdego województwa awans do finału ogólnopolskiego Kinder Plus Sport uzyskują dwa zespoły z poszczególnych grup.

Województwo podkarpackie zostało podzielone na trzy grupy, w których rozegranych zostanie kilka turniejów eliminacyjnych. Najlepsze drużyny poszczególnych zespołów spotkają się w finale wojewódzkim.

 

9 grudnia br. w hali MOSiR w Jarosławiu rozegrany został pierwszy turniej eliminacyjny grupy wschód woj. podkarpackiego o Puchar Kinder Plus Sport, gdzie spotkały się ekipy: MUKS Sparta Rzeszów, MUKS Leżajsk Elektrociepłownia Nowa Sarzyna, SP Piwoda, SP Szówsko, UKS 15 Przemyśl oraz gospodarz MKS San Pajda Jarosław.

 

W kategorii dwójek do rywalizacji przystąpiło 14 drużyn, które grały ze sobą w meczach składających się z dwóch setów granych do 11 punktów i ewentualny tie breck do 7 punktów. W tej grupie najlepszą okazała się drużyna UKS 15 Przemyśl 1 (Amelia Pańko, Zosia Gierlach), drugie miejsce zajęła pierwsza drużyna z MUKS Leżajsk, trzecie były ich koleżanki z drugiej drużyny. Na czwartym miejscu uplasowała się UKS 15 Przemyśl 3 (Martyny Sitarska i Janicka), na piątym UKS 15 Przemyśl 4 (Alicja Kowalczyk, Martyna Saja), a na szóstym UKS 15 Przemyśl 2 (Daria Kuszczak, Monika Kryńska).

 

W kategorii trójek, które grały o wygraną w dwóch setach do 15 punktów i tie breck do 11 punktów, rywalizowało osiem drużyn. Zwycięstwo w tej kategorii wywalczyła drużyna UKS 15 1 (Gabriela Kozak, Amelia Tomków, Wiktoria Dobrowolska), drugie miejsce zajęła ekipa SP Szówsko 1, trzecie były zawodniczki MUKS Sparta Rzeszów, które po grze na przewagi w secie trzecim pokonały drużynę UKS 15 Przemyśl 3 (Ania Czyżowicz-Busza, Natalia Czereba, Julia Król, Alicja Wawrzonek).

 

W kategorii czwórek najlepsza okazała się drużyna gospodarzy MKS San Pajda Jarosław, drugie miejsce przypadło ekipie MUKS Leżajsk, trzecie były dziewczęta z SP Piwoda 1. Nasze zawodniczki (Aleksandra Hnatyk, Kamila Ziąber, Oliwia Bieńkowska, Zuzanna Dutkowska) uplasowały się na piątym miejscu.

 

Opiekunami drużyn występujących w rozgrywkach są nauczyciele wychowania fizycznego w SP nr 15 w Przemyślu Julita Kawiak i Robert Gierlach.

 

kinder-2017.jpeg

 

 

 

zdjęcie: zbiory własne SP 15 w Przemyślu

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 28-12-2017 14:12