12 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Betlejemskie Światło Pokoju zapłonęło w Przemyślu [ZDJĘCIA]

Światełko z Betlejem to symbol miłości, pokoju, dobra i jedności. Zgodnie z wieloletnią tradycją, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia przemyscy harcerze, tak jak ich koledzy z różnych, nawet najbardziej odległych zakątków świata przekazują je mieszkańcom swojego miasta.

Tegorocznej sztafecie Betlejemskiego Światełka Pokoju przyświeca hasło „W Tobie jest światło”. I to światło, które zostało rozpalone w Grocie Narodzenia Pańskiego, w środę, 20 grudnia harcerze przekazali przemyślanom. W tym szczególnym spotkaniu przy szopce stojącej w samym sercu naszego miasta udział wzięli także przedstawiciele władz samorządowych i służb mundurowych.

Z płomyka zamkniętego w harcerskiej lampce Zastępca Prezydenta Miasta Janusz Hamryszczak wraz z Komendantem Hufca ZHP Ziemi Przemyskiej phm. Mariuszem Lato rozpalili ognisko, z którego każdy mógł odpalić i zabrać do domu Światło Pokoju.

Po modlitwie, którą poprowadził kapelan harcerzy ks. Stanisław Czenczek nastąpił czas życzeń, dzielenia się opłatkiem i śpiewania kolęd...

 

 

 

 

Agata Czereba

zdjęcia: Witold Wołczyk

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 20-12-2017 16:05