17 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

W I LO uroczyście otwarto nowoczesną pracownię informatyczną

W samo południe, 15 grudnia br. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu miało miejsce uroczyste otwarcie pracowni informatycznej powstałej w ramach programu Ministerstwa Obrony Narodowej „Informatyczne Zielone Garnizony”. Dawna pracownia w sali nr 29 została poddana gruntownemu remontowi, a nowy sprzęt, który się w niej znalazł umożliwia modelowanie w środowisku 3D. Dzięki oprogramowaniu Adobe Creative Cloud uczniowie szkoły zyskali również możliwość pracy z zaawansowanymi aplikacjami grafiki cyfrowej i multimediów.

Po uroczystym przecięciu wstęgi i obejrzeniu nowego sprzętu oraz prac uczniów był czas na lampkę szampana, tym razem jednak wymodelowaną komputerowo przez dr. Piotra Kisiela na oczach zaproszonych gości. W dalszej części odbyły się warsztaty prowadzone przez Pana Pawła Polańskiego (programowanie) oraz Pana Piotra Kisiela (grafika cyfrowa) dla zainteresowanych uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Przemyśla.Uroczystość otwarcia nowej pracowni informatycznej uświetnili swoją obecnością m.in.:


Robert Choma - Prezydent Miasta Przemyśla,  Bernadeta Jasińska - Kierownik Oddziału Jakości i Zarządzania Edukacją KO w Przemyślu, Robert Sosnowski - Inspektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Przemyśl, Alicja Dobosz - Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 16 w Przemyślu, Marek Pacławski – Przewodniczący Rady Rodziców I Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu, Tomasz Dziumak - Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego oraz Marek Magdziak – Wicedyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego.Pracownia sfinansowana została ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej w ramach programu edukacyjnego „Informatyczne Zielone Garnizony”.

 

 

fot. I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 19-12-2017 15:08
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 19-12-2017 15:09