19 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Ogólnopolska kampania „Nie piję, bo kocham” dotarła również do Przemyśla

W ubiegły piątek (15 bm.) w Przemyskiej Bibliotece Publicznej odbyła się konferencja regionalna w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej pn. „Nie piję, bo kocham”.

Celem kampanii jest promowanie trzeźwości i ogólnie pojętej wolności od wszelkich używek.

 

Kampania wystartowała początkiem września tego roku. Od tej pory w całym kraju odbyło się szereg imprez masowych, koncertów i występów artystycznych popularyzujących abstynencję. Nieodłącznym elementem akcji jest również szkolenie liderów trzeźwości, którzy docelowo mają za zadanie organizację konferencji trzeźwościowych oraz promowanie życia bez alkoholu. 

 

Kampania „Nie piję, bo kocham” właściwie kierowana jest do osób w każdym wieku, także do kobiet w ciąży, kierowców oraz całych rodzin. Głównym zamierzeniem pomysłodawców akcji jest wytworzenie „mody na nie picie”, zwłaszcza teraz, gdy spożywanie alkoholu w Polsce ponownie rażąco się zwiększa...  

 

Podczas spotkania przemyski samorząd reprezentował Zastępca Prezydenta Miasta Janusz Hamryszczak wraz z Wiceprzewodniczącymi Rady Miejskiej Januszem Zapotockim i Adamem Łozińskim. Z prelekcjami wystąpili m.in.: prof. dr. hab. Krzysztof Wojcieszek, wice rektor Wyższego Seminarium Duchownego ks. dr Marek Machała, naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Przemyślu Danuta Wiech, pełnomocnik wójta ds. realizacji GPP i RPA Ryszard Wołoszyn oraz archidiecezjalny duszpasterz trzeźwości ks. Adam Wąsik.

 

 

 

fot. Zdzisław Wójcik

 

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 19-12-2017 08:40
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 19-12-2017 08:45