W Przemyślu powstaje wielomilionowa inwestycja - Euroterm buduje nowy magazyn logistyczny

13 grudnia br. Prezydent Miasta Robert Choma zwiedzał plac budowy nowej hali przemyskiej firmy Euroterm, będącej obecnie jednym z największych na Podkarpaciu dystrybutorów systemów instalacyjnych i grzewczych. Po obiekcie oprowadzali Prezydenta założyciel firmy Józef Martowicz oraz jego synowie – aktualnie główni zarządzający firmą  – Michał i Łukasz Martowiczowie.

 

Michał Martowicz - Prezes zarządu w Euroterm Sp. z o.o. Sp. K. – Budowę hali rozpoczęliśmy 10 maja tego roku. Inwestycja ta została zaplanowana w głównej mierze w oparciu o szeroko pojęty rozwój naszej firmy. Nieodłącznym i niezwykle ważnym elementem niniejszej inwestycji jest to, że pozwoli nam ona również na zwiększenie zatrudnienia. Już dziś w Eurotermie zatrudnionych jest ponad 150 osób. Po odbiorze i uruchomieniu hali dodatkowo zatrudnionych zostanie u nas co najmniej 20 osób.”

 

Sam magazyn jako inwestycja jest szczególnie ważny dla rozwoju firmy, gdyż Euroterm chce przede wszystkim zwiększyć jakość dostaw do swoich klientów. Jest to argument priorytetowy, bo dzięki temu firma zwiększy również swoją konkurencyjność na rynku.

 

„Dziś konkurujemy z innymi firmami nie tylko ceną, równie ważna jest jakość dostaw i ich terminy. Aby sprostać oczekiwaniom rynku podjęliśmy decyzję o poczynieniu takiej inwestycji”wyjaśnił M. Martowicz.

 

Nowo budowany magazyn logistyczny ma powierzchnię ponad sześciu tysięcy metrów kwadratowych - przy czym zapewnia 6,5 tys. miejsc paletowych oraz antresolę, na której znajdzie się 4 tys. półek dla towarów drobnych. Hala obsługiwana będzie przez wózki systemowe, które będą jeździć po liniach indukcyjnych zainstalowanych w posadzce.

 

W obiekcie znajdować się będą również pomieszczenia biurowe i sale konferencyjne. Odbiór inwestycji zaplanowany jest na marzec 2018 r.

 

 

Agata Czereba

 

Kilka słów o firmie…

 

EUROTERM to firma rodzinna powstała w 1999 roku.
Początkowo działalność prowadzona była na 150 m2 powierzchni handlowo – magazynowej przez 4-osobowy zespół. Dynamiczne działania handlowe i marketingowe, kontrakty z wiodącymi w branży dostawcami zaowocowały rozszerzeniem działalności firmy, pozyskaniem nowych odbiorców z Rosji i Ukrainy oraz ugruntowały naszą pozycję na rynku krajowym. W 2004 roku rozpoczęto budowę nowej siedziby firmy, która została oddana do użytku w kwietniu 2006 roku. Powierzchnia handlowo-magazynowa nowopowstałej siedziby to 3500 m2. Równocześnie na gruncie handlowym następował dalszy intensywny rozwój firmy. Centrala EUROTERMu mieści się w Przemyślu, przy ul. Stefana Batorego 4, oprócz tego firma posiada jeszcze 15 oddziałów na terenie całej Polski.

Obecnie EUROTERM to przedsiębiorstwo będące w gronie liderów sprzedaży w branży grzewczej i instalacyjnej na rynku polskim i ukraińskim. Oferta produktowa firmy jest stale powiększana o produkty mające najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne i najwyższą jakość. (źródło: www.euroterm-polska.pl)

 

 

Fot. Agata Czereba

Kategorie strony: Inwestycje
Opublikował(a):  Data publikacji: 14-12-2017 11:21 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 14-12-2017 19:13

Na skróty