-4 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Ujemne temperatury mogą zabić! Nie bądźmy obojętni wobec osób bezdomnych!

W związku z nieuchronnie zbliżającym się okresem zimowym zwracamy się do mieszkańców miasta Przemyśla z prośbą o wrażliwość i zgłaszanie wszystkich niepokojących sygnałów, mogących świadczyć o istniejącym zagrożeniu dla osób, które są szczególnie narażone na tragiczne skutki niskich temperatur.

Ten problem przede wszystkim dotyczy  osób bezdomnych, ale także chorych, samotnych, seniorów, osób będących pod wpływem alkoholu, jak również tracących świadomość z zupełnie innych powodów… Takie osoby są szczególnie narażone na utratę zdrowia lub życia wskutek wychłodzenia organizmu. Dlatego też poniżej przedstawiamy Państwu procedurę postępowania w przypadku konieczności doraźnej pomocy osobom, które z różnych względów nie potrafią zapewnić sobie ciepłego i bezpiecznego schronienia.

 

Nie zostawiajmy ich bez pomocy!

 

pomoc osobom bezdomnym.jpeg

 

Gdzie szukać wsparcia?

 

pomoc osobom bezdomnym - plakat.jpeg

 

 

Reagujmy!

 

bezdomny zima.jpeg

 

fot. www.pixabay.com

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl