12 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Kolejny rower przekazany w ramach akcji „Rower pomaga”

Przemyscy cykliści po raz kolejny nie zawiedli! Dziękujemy!

 

rower Pomaga (1).jpeg

 

Końcem kwietnia tego roku z inicjatywy Katarzyny Bauer-Maj – zastępcy naczelnika Wydziału Architektury i Ochrony Środowiska UM w Przemyślu włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji „Rower pomaga”. Akcji tej przyświeca wyjątkowo szczytny cel - za każde wyjeżdżone 30.000 kilometrów, organizator wydarzenia – fundacja ekologiczna „Arka” z Bielska Białej przekazuje rower dla dzieci z przemyskich domów dziecka.

W czwartek, 7 grudnia br. zastępca prezydenta miasta Janusz Hamryszczak, sekretarz miasta Dariusz Łapa wraz z naczelnikiem Wydziału Architektury i Ochrony Środowiska Zbigniewem Cudnikiem i jego zastępcą Katarzyna Bauer-Maj mieli ogromną przyjemność i zaszczyt wręczyć już drugi rower zdobyty dzięki aktywności i zaangażowaniu przemyskich cyklistów.  

 

Nowy jednoślad powędrował tym razem do Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej - Domu dla Dzieci i Młodzieży "Małgosia" mieszczącego się przy ul. Jasińskiego 1 w Przemyślu.

 

rower Pomaga (4).jpeg

 

Wszystkim rowerzystom, którzy wzięli udział w akcji kręcenia kilometrów dla przemyskich dzieciaków serdecznie dziękujemy i zachęcamy do dalszego udziału w przedsięwzięciu.

 

rower Pomaga (5).jpeg

 

Jak pomóc?

Wystarczy, że wejdziesz na stronę  www.rowerpomaga.pl, w specjalnym formularzu wpiszesz trasę jaką pokonałeś na swoim rowerze i jako cel szczegółowy zaznaczysz „JEŻDŻĘ DLA DZIECI Z PRZEMYŚLA”.  Co więcej, wpisując ilość przejechanych kilometrów na podanej stronie, od razu zobaczysz w specjalnie wygenerowanym kalkulatorze o ile ograniczyłeś CO2 dzięki zamianie samochodu na rower. W tamtym roku uczestnicy akcji przejechali ponad 1,2 mln km i dzięki temu 60 dzieci z domów dziecka otrzymało swój wymarzony rower.

Zachęcamy do kręcenia! Wspólnie możemy więcej!

 

 

fot. Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 07-12-2017 14:13
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 07-12-2017 14:43