0.6 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W PRZEMYŚLU

     W dniu 11 listopada br. odbyły się uroczystości związane z 88 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę, obchody rozpoczęły się o godzinie 10.00 w Bazylice Archikatedralnej Uroczystą Mszą Świętą koncelebrowaną w intencji Ojczyzny.

     Po Mszy Świętej uczestnicy przeszli pod Pomnik Orląt Przemyskich. Podczas tego uroczystego marszu złożono również kwiaty przy popiersiu i tablicy poświęconej Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu. W trakcie uroczystości przy Pomniku Orląt Przemyskich wygłoszono okolicznościowe wystąpienia, odbył się także apel poległych. Na zakończenie, po występie młodzieży Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, na grobach: Nieznanego Żołnierza, Orląt Przemyskich, Ireny Benszówny i Legionistów, złożono symboliczne wiązanki kwiatów.


     Organizatorami uroczystości byli: Prezydent Miasta Przemyśla, Dowództwo Garnizonu Przemyśl oraz Stowarzyszenie Obrońców Pamięci Orląt Przemyskich.

Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl