12 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wielka Parada Mikołajowa – Przemyśl 2017 [FOTORELACJA]

Dookoła biały puch, a na saniach - najukochańszy święty wszystkich dzieci. Tak, to było niesamowite spotkanie…

 

Niespełna 3 dni przed mikołajkami Święty Mikołaj odwiedził nasze miasto. A ponieważ jego renifery utknęły w śnieżnej zaspie i zaistniało pewne prawdopodobieństwo, że Święty nie zdoła dotrzeć do najmłodszych Przemyślan na czas, z pomocą przybyło mu wojsko, które przygotowało dla naszego wspaniałego gościa niezwykle wygodne i okazałe zastępcze sanie.

 

 

 

Święty w asyście „szczudlatych” aniołów, smerfów, myszki Mickey, niedźwiadków, tygrysków, minionków i najmłodszych mieszkańców naszego miasta przebył drogę z Placu na Bramie na Rynek Starego Miasta. Tam powitał go prawdziwy tłum rozradowanych milusińskich i ich (równie przejętych) rodziców i dziadków.

Na scenie usytuowanej nieopodal przemyskiego magistratu, szacownego gościa w przywitali Zastępca Prezydenta Miasta Przemyśla – Grzegorz Hayder, Radni Rady Miasta – Małgorzata Gazdowicz i Tomasz Kuźmiek oraz rozśpiewani młodzi artyści ze Szkoły Podstawowej nr 15 wraz z wychowankami radymiańskiej Świetlicy „Wzrastanie”.  

Święty – jak każe obyczaj przygotował dla wszystkich dzieci (i grzecznych dorosłych) wiele niespodzianek. Było mnóstwo łakoci, które w imieniu Świętego rozdawali jego pomocnicy – żołnierze 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich, Policja, Straż Miejska, funkcjonariusze Służby Więziennej, Straży Granicznej, Służby Celnej, Straży Ochrony Kolei i Straży Pożarnej.

 

 

Zgodnie z przyjętą tradycją - w podzięce za gorące przyjęcie Święty Mikołaj dokonał uroczystego rozświetlenia choinki, która zdobi przemyski Rynek, a na pożegnanie, zastukał o scenę swoim magicznym pastorałem i wtedy na niebie pojawiły się fajerwerki. Feeria kolorów i świateł sprawiła, że Święty niepostrzeżenie wskoczył na swoje sanie i udał się w dalszą podróż…

Zdążył nas jednak zapewnić, że za rok znów do nas wróci i nie wykluczone, że będzie miał dla nas jeszcze więcej niespodzianek…  

 

fot. Agata Czereba (48).jpeg

 

Imprezę zorganizowali:

Prezydent Miasta Przemyśla

Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK

oraz

Służby Mundurowe w tym: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej, Komenda Miejska Policji, Straż Ochrony Kolei, Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej, 5 Batalion Strzelców Podhalańskich, Służba Więzienna, Izba Celna i Straż Miejska.

 

 

Przedsięwzięcie nie udałoby się bez pomocy:

 Nadleśnictwa Krasiczyn z siedzibą w Przemyślu, Caritas Archidiecezji Przemyskiej, MPEC, PGM, ZUK, PWiK, Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu, Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, Delikatesów "Piotruś Pan", Firmy Progres - Fajerwerki Rzeszów.

 

 

Na scenie wystąpiły dzieci z Centrum Piosenki Dziecięcej przy SP nr 15 i Świetlicy "Wzrastanie" z Radymna.

 

Dziękujemy!

 

 

 

Agata Czereba

 

 

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 04-12-2017 11:27
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 04-12-2017 13:01