10 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W PRZEMYŚLU

       Prezydent Miasta Przemyśla, Dowództwo Garnizonu Przemyśl oraz Stowarzyszenie Obrońców Pamięci Orląt Przemyskich serdecznie zapraszają mieszkańców miasta do udziału w uroczystościach z okazji Święta Niepodległości Polski.

      W dniu 11 listopada obchody rozpoczną się o godzinie 10.00 w Bazylice Archikatedralnej Uroczystą Mszą Świętą koncelebrowaną w intencji Ojczyzny. Bezpośrednio po tym nastąpi przemarsz do Pomnika Orląt Przemyskich - w jego trakcie zostaną złożone kwiaty przy popiersiu i tablicy poświęconej Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu. W trakcie tradycyjnych uroczystości przy Pomniku Orląt Przemyskich wygłoszone zostaną okolicznościowe przemówienia, a także odbędzie się apel poległych. Po kończącym tę cześć obchodów występie młodzieży ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, na grobach: Nieznanego Żołnierza, Orląt Przemyskich, Ireny Benszówny i Legionistów, złożone zostaną kwiaty.

 

 

Z okazji Święta odbędą się także imprezy towarzyszące:

 

- od godziny 9.00 w Młodzieżowym Domu Kultury trwał będzie otwarty błyskawiczny turniej szachowy;

 

- o godzinie 10.00 rozpocznie się w Zespole Szkół Technicznych Turniej w tenisie stołowym Podokręgu Przemyśl.

 

Witold Wołczyk

Kancelaria Prezydenta Miasta

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl