19 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Za nami VIII Mistrzostwa Miasta Przemyśla w piłce nożnej seniorów

W ostatni czwartek (23 listopada br.), na Orliku mieszczącym się przy ul. Dworskiego, rozegrane zostały VIII Otwarte Klubowe Mistrzostwa Miasta Przemyśla w piłce nożnej seniorów.

Tego dnia wszyscy kibice mogli obejrzeć swoich ulubieńców na tradycyjnym zakończeniu sezonu piłkarskiego w Przemyślu.

Orlik (1).jpeg

 

Turniej miał na celu promocję tej pięknej dyscypliny sportu i pokazanie jej z tej dobrej strony. W pełni się to udało i pomimo ostrej rywalizacji na boisku trenerzy i ich podopieczni pokazali zgromadzonej publiczności, że PIŁKA ŁĄCZY, NIE DZIELI. Postawa Trenerów: Pawła Załogi, Andrzeja Danielaka i Arkadiusza Wielgosza, a także ogromnych pasjonatów piłki "kopanej" z ekipy Elektromontażu Stare Miasto pokazała, że mimo wyczerpującego sezonu, można znaleźć czas, aby wraz ze swoimi podopiecznymi zmierzyć się w zawodach, którym przyświecała jedna idea - Fair Play na boisku i poza nim".– powiedział organizator turnieju Henryk Łaskarzewski.

Mistrzostwa rozgrywano już po raz ósmy, i po raz kolejny też rozegrano je według systemu „każdy z każdym”.

Orlik (2).jpeg

 

Tabela spotkania przedstawia się następująco:

1.Polonia Przemyśl - 9 pkt br 6-1
3. Biało-Czerwoni Kaszyce - 6 pkt br 8-6
4. Elektromontaż Stare Miasto - 1 pkt br 4-7
4. San Hurko-Hureczko - 1 pkt br 4-8

Wyniki wszystkich spotkań:

Biało-Czerwoni Kaszyce - San Hurko-Hureczko 4:2
Biało-Czerwoni - Polonia Przemyśl 1:2
Polonia Przemyśl - Elektromontaż 2:0
Elektromontaż - Biało-Czerwoni 2-3
Polonia Przemyśl - . San Hurko-Hureczko 2-0
San Hurko-Hureczko - Elektromontaż 2-2

Orlik (3).jpeg

 

Zwycięski puchar przez następny rok będzie dumnie zdobić gablotę klubu sportowego Polonii Przemyśl. Pozostałe drużyny też zasługują na pochwały ale jak pokazują wyniki, czasami decyduje po prostu odrobina szczęścia. Amatorzy z ekipy Elektromontażu (zwycięzcy Przemyskiej Ligi Mistrzów) sprawili wszystkim niespodziankę i pomimo osłabienia zajęli w gronie ligowców wysokie, trzecie miejsce. Solidny warsztat piłkarski to wizytówka Sanu oraz Biało-Czerwonych Kaszyce. Obecność zespołów i zawodników tej klasy gwarantowało nam wysoki poziom rywalizacji, ale puchar niestety był tylko jeden...”- podsumował H. Łaskarzewski.

Najlepszym bramkarzem turnieju został: Wilma San Hurko Hureczko, najlepszym strzelcem turnieju: Dariusz Lewandowski Elektromontaż Stare Miasto, najlepszym obrońcą turnieju był Karol Wota z Biało-Czerwonych Kaszyce, a tytuł najlepszego zawodnika turnieju przypadł Pawłowi Piątkowi z MKS Polonia Przemyśl.

 

Patronat honorowy nad turniejem sprawowali niezawodni: Robert Choma - Prezydent Miasta Przemyśla, fundator pucharu Poseł na Sejm RP Marek Rząsa, Senator RP i Prezes Podkarpackiego ZPN w jednej osobie - Mieczysław Golba oraz Dyrektor CKZiU nr 1 - Robert Rybak.

 

Orlik (4).jpeg


Henryk Łaskarzewski kieruje szczególne podziękowania do sędziów: Andrzeja Górniaka oraz Grzegorza Sakowskiego, a także do sprawującego opiekę medyczną - Kamila Makary. Organizator imprezy dziękuje również wszystkim kibicom, którzy po raz kolejny udowodnili, że pomimo różnych barw klubowych można rywalizować sportowo. Bo przecież piłka łączy, nie dzieli.

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 27-11-2017 12:27
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 27-11-2017 12:32