22 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej poszukuje pamiątek szkolnych

Logo Muzeum.png

Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej przygotowuje wystawę o tematyce szkolnej i zwraca się z apelem do mieszkańców naszego regionu o pomoc w zachowaniu pamięci o dawnej szkole.

 

Każdy z nas chodził kiedyś do szkoły i być może gdzieś w domowych zakamarkach ma jeszcze szkolne pamiątki, jeżeli nie swoje, to rodziców albo dziadków.

Stary tornister, przybory uczniowskie, kałamarz, zeszyty, podręczniki, nawet uczniowskie tarcze, czapki lub fartuszki, a także szkolne fotografie – każdy z tych przedmiotów może być cenną pamiątką. Ponad sto lat temu przemyskie muzeum powstało między innymi dzięki darom przekazanym przez mieszkańców. Stąd też apel o udostępnienie placówce szkolnych pamiątek.

 

Darczyńcy wpiszą się w historię, a pamiątki, fachowo zabezpieczone i pieczołowicie przechowywane, będą mogły służyć nie tylko do ekspozycji, lecz i do opracowań naukowych, które pomogą wyobrazić sobie, jak w dawnych czasach, pięćdziesiąt, sto czy więcej lat temu, wyglądała szkoła.

 

Tych, którzy mają takie pamiątki i chcą je przekazać, prosimy o kontakt – tel. 16 679 30 42, e-mail: e.koniewicka@mnzp.pl oraz 16 679 30 05, e-mail: b.szwic@mnzp.pl

 

oldschool.jpeg

 

fot. www.pixabay.com

 

 

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 24-11-2017 11:42
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 24-11-2017 11:44