20 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

PRZEMYŚL OJCU ŚWIĘTEMU

      Z okazji zbliżającej się pierwszej rocznicy śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II odbędzie się Przemyślu kilka wydarzeń poświęconych Jego pamięci.

      W sobotę 1 kwietnia, o godzinie 18.00 na Zamku Kazimierzowskim odbędzie się spektakl lwowskiego Teatru „Woskriesinnia” na podstawie „Hioba” Karola Wojtyły.
2 kwietnia muzycznym wydarzeniem będzie zapewne koncert pamięci Jana Pawła II z okazji 1-rocznicy śmierci w wyk. Chóru Uniwersytetu Św. Andrzeja z Edynburga (Wielka Brytania) w Przemyskiej Archikatedrze (początek godz. 19.15). W tym samym dniu Duszpasterstwo Młodzieży organizuje drogę krzyżową „W godzinie konania…”, która ruszy o godzinie 20.15 spod Archikatedry, a następnie ul. Kapitulną, ul. Tatarską dotrze na Zniesienie, gdzie o godzinie 21.37 rozpocznie się czuwanie.
      Prezydent Miasta Przemyśla wraz z Dyrektorem Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej zapraszają także na otwarcie wystawy pokonkursowej po zakończonym w ubiegłym tygodniu Konkursie na projekt pomnika Ojca Świętego Jana Pawła II. Prace biorące w nim udział będzie można zobaczyć w Muzeum Historii Miasta Przemyśla. Otwarcie wystawy nastąpi w dniu 2 kwietnia o godzinie 12.00. Towarzyszyć jej będzie wystawa prac Adama Mamczura  również poświęconych Ojcu Świętemu.

Witold Wołczyk
Kancelaria Prezydenta Miasta

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl