20 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Zbiórka dla polskich rodzin na Ukrainie

Przemyska Kongregacja Kupiecka rozpoczęła zbiórkę pieniędzy dla polskich rodzin na Ukrainie.


Do tej pory członkowie stowarzyszenia zbierali: żywność, kosmetyki, chemię gospodarczą, ubrania, przybory szkolne, zabawki itp.

Tegoroczna zbiórka będzie nieco inna. Jak czytamy na stronie internetowej Przemyskiej Kongregacji Kupieckiej – „tego wymaga sytuacja”.

Zbierając duże ilości powyższych produktów, bardzo ciężko w obecnej chwili przewieźć je przez polsko-ukraińską granicę. Pracownicy polskich służb granicznych zawsze wspierają organizatorów przedsięwzięcia i chętnie pomagają w wszelkich akcjach mających na celu pomoc polskim rodzinom, za co organizatorzy akcji serdecznie dziękują. Jednak w tym roku pomoc charytatywna musi nieco zmienić swoją formułę...


Nikt nie ma wątpliwości, że polskie rodziny pozostające w najtrudniejszej sytuacji materialnej, powinny takowe wsparcie otrzymać. Kongregacja po raz kolejny wychodzi naprzeciw ich potrzebom.
W tym roku zebrane pieniądze zostaną przekazane odpowiednim organizacjom działającym we Lwowie i w Samborze. Te, wyselekcjonują rodziny, do których powinna trafić pomoc z Polski, po czym już na miejscu zakupią za zebrane pieniądze rzeczy, które są im najbardziej potrzebne.

 

Zapraszamy do wsparcia naszej wspólnej sprawy. Tak niewiele potrzeba, by pokazać naszym rodakom, że o nich pamiętamy.

 

Koordynator akcji - Maciej Dębicki, Wiceprezes Przemyskiej Kongregacji Kupieckiej

telefon kontaktowy - 600 349 175

PKK - plakat.jpeg

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 16-11-2017 08:26
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 16-11-2017 08:40