16 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

BIOGRAFIA P. BYSTRZYCKIEGO DLA PRZEMYSKIEJ MŁODZIEŻY

      2 marca br. w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania odbyła się uroczystość przekazania książek autorstwa Eugenii R. Dabertowej „Taśma życia Przemysława Bystrzyckiego” dla przemyskiej i poznańskiej młodzieży. Biografia Obywatela Honorowego Przemyśla i Poznania została wydana staraniem Zarządu Regionu Wielkopolska NSZZ „Solidarność”.

 Na zaproszenie Prezydenta Miasta Poznania Ryszarda Grobelnego w imieniu Prezydenta Miasta Przemyśla w uroczystości brał udział Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Piotr Idzikowski.

 

 

100 egzemplarzy „Taśmy życia Przemysława Bystrzyckiego” trafi do bibliotek szkolnych w przemyskich gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych. Dodatkowo wdowa po zasłużonym Przemyślaninie i Poznaniaku Janina Bystrzycka przekazała na ręce P. Idzikowskiego egzemplarze książek autorstwa swojego męża: „Nad Sanem, nad zielonookim… ” i „Jabłko Sodomy” poświęcone w większości latom młodości spędzonym w naszym mieście.

 

 

Witold Wołczyk
Kancelaria
Prezydenta Miasta

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl