37 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

„A to Polska właśnie” - muzyczny wieczór na scenie przemyskiego Zamku

Już na dobre koncert i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych prowadzone przez połączone szkolne chóry pod dyrekcją Piotra Szelążka wpisały się w przemyski program obchodów Święta Niepodległości. Tegoroczny występ chórów I Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Podstawowej nr 4 na Zamku Kazimierzowskim rozpoczął się 11 listopada o godzinie 17.00.

Zabrzmiały pieśni i piosenki żołnierskie z okresu I i II wojny światowej. Ramą dla tego występu były: Mazurek Dąbrowskiego oraz Modlitwa o pokój zaprezentowane przez  Przemyski Młodzieżowy Chór Kameralny „VOX IUVENTUM” pod dyrekcją Piotra Szelążka działający w Przemyskim Centrum Kultury i Nauki „Zamek.”

Program wzbogaciły pieśni  solowe, zaprezentowane przez Gabrielę Pacławską, absolwentkę Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu w klasie śpiewu mgr Jadwigi Kot, a jednocześnie uczennicę I LO oraz Nokturn b-moll F. Chopina w wykonaniu Emilii Tomaszewskiej, uczennicy Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w klasie fortepianu mgr Anny Lasko.

Licznie zgromadzona publiczność mogła obcować nie tylko z muzyką, ale też poezją, interpretowaną przez uczniów I LO: Martę Cwanek, Kingę Gdowską i Jakuba Skalskiego z klasy 2 f  oraz Krzysztofa Ciocha z klasy 1 b. Pointą spotkania był solowy występ Piotra Szelążka, który wykonał  utwór  „Tolerancja” przy akompaniamencie  Pauliny Fil, uczennicy Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w klasie fortepianu mgr Anny Lasko. Utwór był  dedykowany i  stanowił formę podziękowania wszystkim chórom biorącym udział w koncercie.

Koncert pieśni patriotycznych został przygotowany w tej formule już po raz siódmy przez nauczycieli: Piotra Szelążka z SP nr 4 oraz Anetę Żurowską z I LO. Uroczystość poprowadzili Aleksandra Stadnik i Jakub Skalski, uczniowie klasy 2 f  I LO.

Organizatorzy dziękują  za pomoc w realizacji imprezy: Przewodniczącemu Komisji Kultury Rady Miejskiej w Przemyślu Tomaszowi Kuźmiekowi, Barbarze Łapce z Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Przemyślu, Dyrektor PCKiN „Zamek” Renacie Nowakowskiej, a także Dyrektorowi I Liceum Ogólnokształcącego Tomaszowi Dziumakowi oraz Dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 4 Dorocie Kotule, którzy, już tradycyjnie, słodkimi upominkami podziękowali młodzieży obu szkół za zaangażowanie w obchody narodowego święta.

 

 

Wieczór_pieśni_panorama.jpeg

Aneta Żurowska

Piotr Szelążek

 

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 14-11-2017 15:52