34 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości...

11 listopada 2017 roku przypada 99. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Jednak już w przeddzień wielkiego święta, Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma wraz ze swoimi Zastępcami Grzegorzem Hayderem i Januszem Hamryszczakiem, a także Wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej Januszem Zapotockim odwiedzili miejscowy Cmentarz Główny, gdzie złożyli kwiaty na grobach Orląt Przemyskich, Władysława Kramarza, Ireny Benszówny, Legionistów i Nieznanego Żołnierza.  

 

 

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w wielu miastach naszego regionu odbędą się uroczystości poświęcone temu jakże ważnemu dla nas wszystkich wydarzeniu. Również w Przemyślu w tym dniu, w sposób szczególny upamiętnieni zostaną Ci, dzięki którym mamy szczęście żyć w wolnym, niepodległym kraju.

 

Zgodnie z corocznym scenariuszem, główne obchody odbywać się będą przy Pomniku Orląt Przemyskich. Ponadto oficjalnym uroczystościom towarzyszyć będzie szereg imprez towarzyszących, wśród których znalazły się m.in.: Mistrzostwa Przemyśla w tenisie stołowym z okazji Święta Niepodległości, „A to Polska właśnie” – koncert i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych prowadzone przez połączone chóry I LO i SP 4 pod dyr. Piotra Szelążka, Spotkanie z Kasprem Pawlikowskim i promocja książki „Z Medyki. Wspomnienia rodzinne Kaspra Pawlikowskiego”, otwarcie wystawy archiwaliów związanych z odzyskaniem niepodległości w Przemyślu, Koncert "Razem dla Niepodległej" w wyk. zespołów Contra Mundum i Forteca oraz Tadka Polkowskiego czy Koncert Przemyskiej Orkiestry Kameralnej z okazji jubileuszu 15-lecia. (szczegóły na plakatach oraz na stronie internetowej www.przemysl.pl)

 

 

 

 Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 10-11-2017 15:32
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 10-11-2017 15:35