18 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Święto Niepodległości Polski w miastach partnerskich Paderborn i Chivasso

Jak co roku z okazji Święta Niepodległości Polski, w dniu 4 listopada br. w Paderborn odbyło się spotkanie członków Towarzystwa Przyjaciół Paderborn/Przemyśl, podczas którego zostały odczytane okolicznościowe listy z życzeniami od Prezydenta Miasta Przemyśla, Burmistrza Paderborn oraz Prezesa Przemyskiego Towarzystwa Przyjaciół Paderborn. W uroczystości wzięło udział ok. 70 osób, m.in. pan Martin Pantke – Wiceburmistrz Paderborn oraz Wolfgang Weigel – Wicestarosta Powiatu.

 

 

Podczas spotkania Karl-Ernst Neumann - Prezes niemieckiego Towarzystwa przybliżył zaproszonym gościom historię postaci Ignacego Jana Paderewskiego.

Tradycja  spotykania się w Paderborn z okazji naszego narodowego święta jest kontynuowana od kilkunastu lat i serwowana jest wówczas polska potrawa  - gęś po polsku.

 

Poniżej zamieszczamy list z życzeniami skierowany do Prezydenta i mieszkańców miasta Przemyśla.

 

List z Paderborn.jpeg

— ♦ —

 

Uroczystości związane z polskim  Świętem Niepodległości odbyły się również we włoskim Chivasso. Wzięli w nich udział m.in.: nowo wybrany Burmistrz Chivasso - Claudio Castello,  pani Adrianna Siennicka - Konsul RP w Turynie oraz Konsul Honorowy RP - Ulrico Leiss de Leimburg.

 

 

 

 

 

Tekst: I. Liweń
Zdjęcia: K-E. Neumann, J. Damaszko

 

 

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 10-11-2017 09:10
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 10-11-2017 09:16