10.8 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Dla Niepodległej

Odzyskanie przez Polskę niepodległości świętować można na różne sposoby.

 

Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 14 im. Zjednoczonej Europy w Przemyślu postanowili w tym roku zorganizować rajd „Dla Niepodległej”.

 

Imprezę rozpoczęło ogólnoszkolne śpiewanie pieśni patriotycznych na placu przed szkołą. Wiatr unosił w dal zamknięte w prostych melodiach słowa refleksji, wdzięczności, radości i dumy płynącej z poczucia narodowej przynależności.

 

Chwilę później uczniowie, z biało – czerwonymi kokardkami przypiętymi do piersi, ruszyli w drogę. Wszystkich łączyła ta sama idea – dotrzeć do miejsc pamięci i pogrążyć się na chwilę w zadumie nad bohaterskimi czynami przodków, którzy przez wieki walczyli o wolność i niezawisłość naszego miasta i narodu.

 

Gwiaździsty rajd zakończył się po dwóch godzinach na Zniesieniu odśpiewaniem hymnu państwowego.

Radość z możliwości życia w wolnym kraju powinna towarzyszyć nam Polakom w każdej chwili, nie tylko od święta – to motto wychowania patriotycznego w Czternastce. Dlatego wielkim przedsięwzięciom, akcjom, uroczystościom towarzyszy codzienna solidna praca i nauka. One również są nieustającym hołdem dla Niepodległej.

 

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl