-1 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W PRZEMYŚLU

    Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w Przemyślu rozpoczną się już w czwartek 10 listopada o godzinie 17.00 na Przemyskim Rynku zorganizowana jest zbiórka uczestników przemarszu, który uda się pod Pomnik Orląt Przemyskich.
O godzinie 17.30 rozpoczną się uroczystości przy Pomniku Orląt Przemyskich.

    Zostanie odsłonięta i poświęcona tablica upamiętniająca 175-tą rocznicę wybuchu Powstania Listopadowego. Po wystąpieniach okolicznościowych, apelu poległych, salwie honorowej i złożeniu kwiatów nastąpi część artystyczna przygotowana przez harcerzy „Czarnej 13” ZHP Rzeczypospolitej z programem poświęconym pamięci Orląt Przemyskich i Lwowskich.
    W dniu 11 listopada o godzinie 10.00 odbędzie się  Msza Święta koncelebrowana w intencji Ojczyzny odprawiona w Bazylice Archikatedralnej. Bezpośrednio po Mszy Świętej nastąpi złożenie kwiatów, przed pomnikiem i tablicą pamiątkową Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz na Cmentarzu Głównym na Grobach: Nieznanego Żołnierza, Orląt Przemyskich, Ireny Benszówny i Legionistów.
    Wśród imprez Towarzyszących obchodom tegorocznego Święta Niepodległości w dniu 9 listopada o godzinie 18.00 przygotowano Koncert pt. „A to Polska właśnie” w wykonaniu „Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk” im. St. Hadyny w Hali POSiR-u przy ul. Mickiewicz 30. W dniu 10 listopada zapraszamy do Centrum Kulturalnego w Przemyślu: Przemyska Jesień Teatralna: Julian Tuwim „Kwiaty Polskie” w reżyserii Z. Zapasiewicz. Ponadto w dniu 11 listopada od godziny 9.30 odbędzie się otwarty błyskawiczny Turniej szachowy w Hali POSiR-u, a o godzinie 10.00 Mistrzostwa Miasta Przemyśla w tenisie stołowym w Zespole Szkół Technicznych w Przemyślu. Ostatnim punktem tegorocznych obchodów Święta Niepodległości jest montaż poetycko muzyczny „Kiedy myślę… Ojczyzna…” w wykonaniu Grupy Teatralnej „Zawieszeni” z Klubu Osiedlowego „Salezjańskie”. Na ostatni punk uroczystości zapraszamy do Sali teatralnej XX Salezjanów.
    Do uczestnictwa w uroczystościach wszystkich Mieszkańców Przemyśla zapraszają Rada Miejska w Przemyślu, Prezydent Miasta Przemyśla, Dowództwo Garnizonu Przemyśl, Stowarzyszenie Obrońców Pamięci Orląt Przemyskich oraz Dowództwo 21 Brygady Strzelców Podhalańskich.

Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

Opublikował:  | Data publikacji: 09-11-2005 10:40
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 15-02-2008 14:52