DZIEŃ PAPIESKI W PRZEMYŚLU

Jego Ekscelencja Ks. Arcybiskup Józef Michalik Metropolita Przemyski, Jego Ekscelencja Arcybiskup Jan Martyniak Metropolita Przemysko-Warszawski Kościoła Greckokatolickiego oraz Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma serdecznie zapraszają na obchody V Dnia Papieskiego „Jan Paweł – Orędownik Prawdy”, które odbędą się w dniu 16 października 2005r.

Dzień przed obchodami w Archikatedrze Przemyskiej o godz. 20.00 rozpocznie się modlitwa młodych o beatyfikację Jana Pawła II – „Santo Subito”. Niedzielne uroczystości zainaugurowane zostaną o godz. 10.00 Pielgrzymką Młodych – Zawiązanie Wspólnoty (Rynek Starego Miasta). Do godz. 15.00. wszyscy chętni będą mogli zwiedzać Salę Papieską w Muzeum Archidiecezjalnym. Następnie (g. 11.30) w przemyskiej Archikatedrze rozpocznie się Msza Święta,. W popołudniowej części obchodów odbędzie się w Kościele oo. Franciszkanów (g. 16.00)Koncert Przemyskiej Orkiestry Kameralnej.
Od godziny 19.00 zapraszamy na przemyski Rynek Starego Miasta na Koncert „Artyści Przemyśla i Lwowa w hołdzie Ojcu Świętemu”. W jego trakcie przewidziano występy:
- Chóru Magnificat (Polonez Ogińskiego);
- Zespołu Pieśni i Tańca Przemyśl;
- Chóru Namysto;
- Chóru Gospel;
- Młodzieżowego Chóru im. Ks. Michała Werbyckiego;
- Laureatów Festiwalu Piosenki Religijnej;
- Lwowskiego Chóru HOMIN.

Ten szczególny dzień o godzinie 21.00 zakończy na Wybrzeżu Jana Pawła II (Pomnik Orląt Przemyskich) celebracja „Pan kiedyś stanął nad brzegiem…”.

 

WITOLD WOŁCZYK
KANCELARIA PREZYDENTA MIASTA

Opublikował(a):  Data publikacji: 13-10-2005 14:53 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 15-02-2008 14:52

Na skróty