19 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Za nami Bal Wszystkich Świętych

Dzieci, młodzież i dorośli – w sumie kilkaset osób wzięło udział w Balu Wszystkich Świętych, który odbył się w Przemyślu w ostatnią niedzielę (29 bm.).

 

Bal Wszystkich Świętych aa.jpeg

 

Wydarzenie rozpoczęło się mszą świętą w kościele oo. Franciszkanów, której przewodniczył o. Zbigniew Kubit. Zaraz po nabożeństwie zaczął się czas radosnych śpiewów i tańców…

Mimo, że tego dnia pogoda raczej nie była doskonała, po mszy św. wypogodziło się i zaplanowany wcześniej wesoły i niezwykle barwny „orszak świętych” udał się na plac Niepodległości do pomnika św. Jana Pawła II. Tam, wszyscy uczestnicy niedzielnego przedsięwzięcia przeszli przez „bramę nieba”, a następnie odmówili Litanię do Wszystkich Świętych.

Tegoroczny Bal został zorganizowany przez Diakonię Tańca Uwielbienia. Diakonię tworzy grupa młodych osób, która ma już duże doświadczenie w  organizacji podobnych imprez. Młodzi koordynowali wcześniej przedsięwzięcie o wdzięcznej nazwie Wielkanocne Tańce Uwielbienia, zaangażowani byli również w animację Światowych Dni Młodzieży w Przemyślu. W konsekwencji tamtych wydarzeń powstał Bal Wszystkich Świętych. Jak zapewnia lider grupy Sławomir Jakubiec, Diakonia Tańca Uwielbienia chce kontynuować swoją działalność i robić przy tym radosny, Boży raban, do którego zachęcał przecież sam Papież Franciszek.

 

 

Patronat honorowy nad Balem Wszystkich Świętych objęli:

Metropolita Przemyski abp Adam Szal

oraz

Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma

 

 

 

 

Z tegorocznym Balem Wszystkich Świętych związane jest też inne ważne wydarzenie, tym razem zatytułowane "Każdy może być święty". Odbędzie się ono w czwartek, 9 listopada w Przemyskiej Bibliotece Publicznej. Impreza połączona będzie z promocją książek poświęconych świętym oraz z różnego rodzaju warsztatami (plastycznymi, muzycznymi i tanecznymi).

 

DTU - plakat 09.11.2017.jpeg

 

Zdjęcia: Diakonia Tańca Uwielbienia

 

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 31-10-2017 13:17
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 31-10-2017 13:28