6 °C
 • PL
 • EN
 • DE
×

Wyszukaj w serwisie

„Zwycięzca jest jeden, ale wygrani są wszyscy” - podsumowanie Pucharu Orange 2017 [WIDEO]

Szybciej, wyżej, mocniej – to motto, które przyświecało zawodnikom biorącym udział w sobotnim Pucharze Orange. W zawodach wzięło udział 10 klubów sportowych z całej Polski. Nasze miasto reprezentowali zawodnicy z Uczniowskiego Klubu Sportowego GLADIATOR, działającego przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1.

Drużyny zmierzyły się ze sobą w konkurencjach łączących kilka dyscyplin na raz. Dopingowały je gwiazdy sportu: Jerzy Dudek, Milena Radecka, Artur Siódmiak, Marcin Urbaś, Tomasz Jankowski. Gościem specjalnym była złota medalistka w wioślarstwie z Rio – Natalia Madaj. W rywalizacji zwyciężył Uczniowski Klub Sportowy przy Gimnazjum w Giżycku.

 

Finał Pucharu Orange 2.jpeg

 

Na podium stanęli również: UKS Hercules Brzostek (2. miejsce), MUKS Halny z Kamienicy (3. miejsce). – Rywalizacja była zacięta, ale jednocześnie wszyscy świetnie się bawili i choć miejsca na podium są tylko trzy, dla nas każda drużyna jest zwycięska. Każdy Klub Sportowy Orange, który znalazł się w finale przebył długą drogę – godziny treningów i tygodnie rywalizacji na platformie grywalizacyjnej, którą uruchomiliśmy specjalnie dla Klubów Sportowych Orange. Wszystko to zaowocowało wspaniałym, sportowym widowiskiem – mówi Anna Kowalik-Mizgalska, Kierownik Wydziału CSR i Sponsoringu, Orange.

 

gladiator2.jpeg

 

Społeczność Klubów Sportowych Orange to dziś aż 100 Klubów w całej Polsce. Opiekę nad nimi sprawuje 300 trenerów, którzy szkolą około 6200 dzieci i młodzieży. Zawodnicy trenują 5 dyscyplin sportowych: piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną i lekkoatletykę. Aby dzieci mogły rywalizować jak równy z równym mimo różnic wiekowych i uprawianych sportów, konkurencje zostały opracowane w taki sposób, by rozwijać młodych sportowców poza dyscyplinami, które na co dzień trenują.

 

gladiator1.jpeg

 

Drużyny, które przyjechały na tegoroczny Puchar Orange składają się z prawdziwych wojowników. Konkurencje, w których brali udział wymagają pełnego skupienia i połączenia często skrajnie różnych umiejętności. Każdy młody sportowiec, który stawił się dziś w hali OSiR Włochy w Warszawie zasługuje na wyróżnienie! – podsumowuje Jerzy Dudek, Ambasador programu Kluby Sportowe Orange.

 

 

Organizatorzy poza rozgrywkami sportowymi zapewnili uczestnikom także zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik.

 

 

 

Uczestnicy Pucharu Orange w Warszawie:

 1. UKS Gladiator Przemyśl – Przemyśl, woj. podkarpackie
 2. SKS przy Zespole Szkół w Wilkanowie – Wilkanów, woj. dolnośląskie
 3. UKS przy Gimnazjum w Giżycku – Giżycko, woj. warmińsko-mazurskie
 4. UKS Spartakus – Prochowice, woj. dolnośląskie
 5. MUKS Halny – Kamienica, woj. małopolskie
 6. SKS Jedynka Wodzisław Śląski – Wodzisław Śląski, woj. śląskie
 7. SKS Bulko – Bulkowo, woj. mazowieckie
 8. UKS Hercules Brzostek – Brzostek, woj. podkarpackie
 9. Błonie Barwice – Barwice, woj. zachodniopomorskie
 10. UKS Żaki Bircza – Bircza, woj. podkarpackie

 

gladiator.jpeg

 

zdjęcia/film: UKS Gladiator Przemyśl

fot. Orange 

 

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 30-10-2017 13:52
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 31-10-2017 09:53