15 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

WIELKI JUBILEUSZ ZBIGNIEWA CHRZANOWSKIEGO

    W sobotę 17 września odbył się uroczysty jubileusz z okazji 70-lecia urodzin i 50-lecia pracy artystycznej Zbigniewa Chrzanowskiego.  Na uroczystość, która nie przypadkowo odbyła się w Sali Widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu, przybyli zaproszeni goście.

JUBILEUSZ ZBIGNIEWA CHRZANOWSKIEGO    Scena, teatr i aktorstwo to drugi dom Jubilata. Postać Zbigniewa Chrzanowskiego to uosobienie profesjonalizmu, doświadczenia, szczerego oddania pracy w kulturze i na rzecz jej ubogacania. W roku 1966 roku, objął kierownictwo artystyczne Polskim Teatrem we Lwowie, który dla Polaków mieszkających we Lwowie był przystanią polskości.
    Na uroczystość półwiecza obcowania z kulturą Jubilat otrzymał wiele słów uznania i podziękowań. Listy z podziękowaniami wystosowali między innymi Minister Kultury Waldemar Dąbrowski, Prezydent Przemyśla Robert Choma, Towarzystwo „Fredreum”, Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-wschodnich, dyrekcja Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki. Ponadto wyrazy wdzięczności przekazali w swoim liście przedstawiciele Zarządu Artystów Scen Polskich.
    Z okazji Jubileuszu została także wystawiona sztuka teatralna w wykonaniu Teatru Polskiego ze Lwowa Tadeusza Różewicza „Kartoteka”.
”Jestem pełen podziwu dla Pańskiego dorobku artystycznego, jako aktora i reżysera wielu sztuk teatralnych. Nie bez znaczenia pozostaje tu ubogacanie życia kulturalnego Przemyśla, liczne spektakle teatralne zawsze spotykały się z ogromnym uznaniem  widzów”. Napisał w swoim liście do Jubilata Prezydent Przemyśla Robert Choma, wyrażając swoją wdzięczność. Tego wieczoru nie zabrakło wielu ciepłych słów pod adresem jakże znamienitego i uznawanego reżysera i aktora na scenach nie tylko Polski, ale i świata.

Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

Opublikował:  | Data publikacji: 20-09-2005 10:28
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 15-02-2008 14:52