18 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Znów jest głośno o "Mamuśkach" z Przemyśla!

W Turnieju Miast Królewskich Przemyśl wyprzedził Kraków.


14 i 15 października br. nasze miasto było areną Wielkiego Turnieju Miast Przemyśl - Kraków. „Mamuśki” z Orlika zaprosiły do konfrontacji „Mamuśki” z Krakowa, które w doskonałych nastrojach przystąpiły do rywalizacji. Turniej rozpoczął się od zawodów dla dzieci, w których to oprócz zespołów trenujących na co dzień na Orliku udział wzięły jeszcze zespoły Polonii i SMS z Mościsk. Orlikowe Mamuśki w pierwszej kolejności zmierzyły się w bocce. Fantastyczna, pełna emocji rywalizacja trwała blisko godzinę. Kraków przy wsparciu mocnego dopingu zaczął doskonale, jednak fantastyczne rzuty naszych zawodniczek zdecydowały o historycznej wygranej reprezentacji Przemyśla.

mamuśki-główne.jpeg

 

W turnieju nie mogło zabraknąć też naszej sztandarowej dyscypliny, czyli piłki nożnej. Tutaj, po remisowym spotkaniu, o zwycięstwie decydowały rzuty karne, które wyłoniły zwyciężczynie dopiero po 12 serii. Nie zabrzmi to skromnie, ale i tym razem Przemyśl był górą.

Małym piłkarzom nagrody oraz puchary w imieniu Pana Prezydenta Miasta Przemyśla Roberta Chomy, który był Patronem Honorowym tego pojedynku wręczył Pan Zbigniew Rużycki. Natomiast nasze wspaniałe Panie otrzymały złote medale i róże.

Podczas turnieju barw naszego Miasta broniły: Beata Karnas-Skalska, Dominika Oziębłowska, Małgorzata Baniecka, Anna Bobrowicz , Agnieszka Kłusek, Małgorzata Zubik-Borysławska i Małgorzata Kucab.

 

Gratulujemy!

 

 

 

fot. Henryk Łaskarzewski

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 24-10-2017 12:12
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 24-10-2017 12:15