15 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Przemyśl przygotowuje się do sezonu zimowego

W sezonie zimowym na terenie Polski występuje szereg zagrożeń spowodowanych zjawiskami meteorologicznymi. Do najgroźniejszych z nich zaliczyć można śmierć z wychłodzenia, awarie sieci energetycznych, ciepłowniczych i kanalizacyjnych, powodzie, uszkodzenia infrastruktury, znaczące utrudnienia w przejezdności szlaków komunikacyjnych i lawiny śnieżne. Wśród czynników wywołujących zagrożenia należy wymienić silny mróz, silny wiatr, intensywny opad śniegu, opad marznącego deszczu, oblodzenie i szadź.

 

Kliknij, aby powiększyć ► śnieg (1).jpeg

 

W ubiegły piątek, 20 października 2017 r. w przemyskim Urzędzie Miejskim odbyło się Posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, któremu przewodniczyli Dariusz Łapa – Sekretarz Miasta oraz Agnieszka Radziejowska – Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego UM w Przemyślu. Spotkanie miało na celu ocenę stanu przygotowania samorządu do realizacji zadań związanych z przygotowaniem służb w okresie zimowym, ze szczególnym uwzględnieniem gwałtownych ataków zimy.

W posiedzeniu wzięli udział przedstawiciele spółek miejskich, instytucji i służb mundurowych, którzy omówili dotychczasowe poczynania prowadzone w związku ze zbliżającym się wielkimi krokami okresem zimowym, w tym m.in. związane z przygotowaniem do odśnieżania dróg znajdujących się na terenie Gminy Miejskiej Przemyśl.

 

Kliknij, aby powiększyć ►  

 

 

 

fot. Agata Czereba

fot. www.pixabay.pl

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 23-10-2017 08:48
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 23-10-2017 11:16