16 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

SOLARINFOZENTRUM

  W najbliższy piątek (26 sierpnia), o godz. 13.00, w sali obrad Urzędu Miejskiego
w Przemyślu odbędzie się spotkanie z Willi Ernstem, szefem firmy Biohaus  z partnerskiego miasta Paderborn.

Firma Biohaus specjalizuje się w projektowaniu oraz realizacji systemów paneli fotowoltaicznych przetwarzających światło słoneczne na energię elektryczną. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną założenia do projektu utworzenia w Przemyślu, centrum informacyjnego o możliwościach wykorzystywania odnawialnych źródeł energii (SolarInfoZentrum).
Za pośrednictwem miasta Paderborn, wniosek o dofinansowanie realizacji tego projektu, został złożony w niemieckim funduszu DBU (Deutsche Bundesstiftung Umwelt). We wniosku tym firma Biohaus występuje jako partner techniczny projektu.
W spotkaniu zaplanowany został udział władz miasta Przemyśla, radnych, przedstawicieli spółek miejskich oraz osób zainteresowanych możliwościami wykorzystania odnawialnych źródeł energii, a szczególnie energii słonecznej.
 Jako ciekawostkę można dodać fakt, iż Willi Ernst jest także… muzykiem (gra na kontrabasie), członkiem zespołu folklorystycznego z Salzkotten, który wystąpi w Przemyślu podczas koncertów zorganizowanych w ramach Wincentiady.

RYSZARD KOSTERKIEWICZ
PEŁNOMOCNIK PREZYENTA
DS. URUCHOMIENIA PARKU
SPORTOWO-REKREACYJNEGO

 
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl