22 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

SPOTKANIE OPŁATKOWE PRZEDSTAWICIELI „MIAST PAPIESKICH”

   Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma wziął 18 stycznia br. udział w tradycyjnym spotkaniu opłatkowym Prezydentów i Burmistrzów „Miast Papieskich”. Opłatek odbył się w siedzibie Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski.

    „Miasta Papieskie” to miejsca, które Ojciec Święty Jan Paweł II odwiedził w czasie wszystkich dotychczasowych pielgrzymek do Polski. Tegoroczne spotkanie prowadził ks. Abp Tadeusz Gocłowski Przewodniczący Rady Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Podsumował on doświadczenia dotychczasowych Dni Papieskich i podziękował za włączenie się w ich organizację. Tegoroczny Dzień Papieski odbędzie się 16 października pod hasłem „Jan Paweł II – Orędownik Prawdy”. Swoje wypowiedzi wygłosili także Prezydenci Miast m.in. T. Wrona (Częstochowa), J. Kropiwnicki (Łódź), M. Fryźlewicz (Nowy Targ), a także Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma, który zaproponował włączenie w obchody Dnia Papieskiego w roku 2005 społeczności ukraińskiej, jako podziękowanie za dar zwycięstwa demokracji na Ukrainie.

WITOLD WOŁCZYK
BIURO PREZYDENTA MIASTA

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl