7 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Sprostowanie do artykułu pt. „Przemyśl weźmie pożyczkę na budowę sali sportowej” (Życie Podkarpackie z dn. 18.10.2017 r.)

W dzisiejszym (18 bm.) wydaniu tygodnika Życie Podkarpackie ukazał się artykuł pt. „Przemyśl weźmie pożyczkę na budowę sali sportowej”. Niniejszym pragnę zdecydowanie zaprzeczyć nieprawdziwej informacji zawartej zarówno w samym tytule jak i w treści artykułu.

Miasto nie planuje zaciągać żadnych nowych kredytów w najbliższych latach - w tym również na sfinansowanie budowy sal gimnastycznych przy Szkole Podstawowej nr 14 i  I Liceum Ogólnokształcącym w Przemyślu.

Z przykrością muszę stwierdzić, iż wprowadzenie w błąd Mieszkańców Przemyśla wynika z braku zrozumienia przez autora tekstu treści uchwały podjętej przez Radę Miasta Przemyśla w dniu 28 września 2017 r. Rada wyraziła zgodę za zaciągnięcie przez Prezydenta Miasta zobowiązania polegającego na zawarciu umowy na lata 2018-2020 (czyli okres wybiegający poza bieżący rok budżetowy ) z przyszłym, wyłonionym w trybie przetargu wykonawcą. Bez tej zgody niemożliwe byłoby rozpoczęcie procedury przetargowej. Jednak nie ma to nic wspólnego z zaciąganiem jakiejkolwiek pożyczki czy kredytu, gdyż wkład miasta we wspomniane w artykule inwestycje będzie pochodzić wyłącznie z dochodów miasta na wskazane wyżej lata.

 

Robert Choma

Prezydent Miasta Przemyśla

 

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 18-10-2017 10:44