9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

SPOTKANIE ZE SKATERAMI

   Przedstawiciele młodzieży z Przemyśla jeżdżącej na rolkach i deskorolkach spotkała się dzisiaj, tj. 12 stycznia, z Prezydentem Miasta Przemyśla Robertem Chomą. Tematem rozmowy była sprawa spotkań skaterów przy pomniku Orląt Przemyskich oraz – przede wszystkim - zapewnienia młodzieży odpowiedniego i bezpiecznego miejsca do uprawiania tego sportu oraz zakres pomocy jakiej może udzielić miasto. Uczestnikiem spotkania był również radny Rady Miejskiej w Przemyślu Wiesław Morawski, który jest autorem wniosku o budowę skateparku złożonego do władz Przemyśla.

   Prezydent Robert Choma zaapelował do młodzieży, o to aby przestała jeździć po konstrukcji pomnika Orląt Przemyskich – o co wielokrotnie zwracali się do Prezydenta liczni mieszkańcy miasta – ze względu na szacunek dla uhonorowanych w ten sposób Orląt Przemyskich, jak i z obawy przed zniszczeniem jego powierzchni. Przede wszystkim jednak podkreślił, że widzi potrzebę przyjęcia takich rozwiązań, które pozwolą bezpiecznie korzystać z profesjonalnych urządzeń do jazdy na rolkach i deskorolkach. Poinformował także, że docelowo takie miejsce znajdą na terenie planowanego Przemyskiego Parku Sportowo – Rekreacyjnego w części przy ul. Sanockiej. Zaproponował młodzieży, aby tymczasowo korzystała z terenu przy Placu Rybim i prosił o wskazanie miejsc, gdzie można ulokować niezbędne elementy skateparku, a które będą odpowiednie do uprawiania tych sportów. Ze swojej strony obiecał rozeznanie możliwości finansowych miasta i okresu czasu w jakim będzie możliwe podjęcie konkretnych działań. Pierwszym krokiem po wyborze lokalizacji będzie przygotowanie odpowiedniej do jazdy nawierzchni.
   Pierwsze spotkanie pozwoliło na zapoznanie się z młodzieżą jeżdżącą na rolkach i deskorolkach, problemami i pomysłami na ich rozwiązanie. Prezydent zapowiedział, że chce kontynuować te rozmowy podczas kolejnych spotkań.

WITOLD WOŁCZYK
BIURO PREZYDENTA MIASTA

Opublikował:  | Data publikacji: 12-01-2005 10:54
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 15-02-2008 14:52