15 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

W przemyskich sklepach Tesco trwa głosowanie w konkursie "Decydujesz, pomagamy"

Od 3 października mieszkańcy Przemyśla i okolic mogą wybierać zwycięzców w programie „Decydujesz, pomagamy”

 

Tesco - logo.jpeg

 

Do 31 października klienci sklepów Tesco będą decydować jaka inicjatywa prospołeczna powinna otrzymać dofinansowanie w programie „Decydujesz, pomagamy”.

W Przemyślu i okolicy  konkurują ze sobą: Grupa sąsiadów „Zawsze razem”, Fundacja Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych i Stowarzyszenie Nauczycieli, Rodziców i Sympatyków – „Szkolne Marzenia”. Jedna z nich otrzyma grant na realizację swojego pomysłu.

 

Odpowiedź na realną potrzebę

Pierwsze dwie edycje programu pokazały nam jak wiele dobrego mieszkańcy są w stanie zrobić przy naszej pomocy. Fantastyczne inicjatywy, pozytywna energia i zaangażowanie organizacji, mieszkańców, klientów i pracowników Tesco  utwierdza nas w przekonaniu,
że program jest potrzebny. Naszym zdaniem wszystkie projekty są wspaniałe, już nie możemy się doczekać rezultatów tej edycji  
– mówi Daria Kulińska Członek Rady Fundacji Tesco.

Na potrzeby programu mapa Polski została podzielona na 125 mikroregionów. W każdym z nich Komisja Grantowa wybrała 2 lub 3 najlepsze pomysły. Teraz mieszkańcy danego regionu wyłonią zwycięzców wśród autorów projektów, które dotyczą edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych i wielu innych.

 

banner-4.jpeg

 

W Przemyślu w gronie finalistów znalazły się:

 

Grupa sąsiadów „Zawsze razem” to aktywna grupa nieformalna, pragnąca zmieniać swoje otoczenie na lepsze. Środki z grantu przeznaczy na stworzenie ogólnodostępnego placu zabaw, podzielony na strefy: aktywną, muzyczną i zieloną.

 

Fundacja „Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych”, która niesie pomoc chorym, dzikim, osieroconym i bezdomnym zwierzętom. Środki z grantu przeznaczy na zorganizowanie happeningu ekologicznego, podczas którego uczestnicy dowiedzą się jak postępować podczas spotkania z dzikim zwierzęciem i co robić, aby mu nie zaszkodzić.

 

Stowarzyszenie Nauczycieli, Rodziców i Sympatyków – „Szkolne Marzenia”, które rozwija, wspiera oraz finansuje edukację dzieci i młodzieży poprzez podejmowanie działań w dziedzinie oświaty i wychowania. Środki z grantu przeznaczy na przekształcenie niezagospodarowanego terenu przy szkole, z którego będą korzystać uczniowie podczas zajęć lekcyjnych i w czasie wolnym.

 

O tym, który projekt zwycięży i otrzyma grant w wysokości 5000 złotych, zdecydują mieszkańcy.

Obrady jury w III edycji były bardzo trudne. Wszystkie organizacje wykazały się dużym zaangażowaniem i podjęcie decyzji odnośnie tych, które przejdą pod etap głosowania, nie było proste. Cieszymy się, że pracujemy przy projekcie, który wzbudza tyle emocji – mówi Adam Chabiera, koordynator Programu „Decydujesz, pomagamy”; Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”.  

 

Liczy się każdy głos                       

Każdy może wziąć los w swoje ręce i oddać głos na inicjatywę, która jego zdaniem najlepiej wesprze lokalne społeczności. Zasady głosowania są bardzo proste. W każdym sklepie Tesco klienci sieci za każde dokonane zakupy otrzymają specjalny żeton, który będą mogli wrzucić do urny konkursowej z trzema przegrodami.  W ten sposób oddadzą głos na projekt, który ich zdaniem jest najlepszy i to właśnie on powinien otrzymać dofinansowanie na jego realizację. Zwycięży ten pomysł, który otrzyma najwięcej głosów. Już w trakcie głosowania na stronie internetowej programu będzie można obserwować, jak radzą sobie finaliści w poszczególnych regionach. Finałowe wyniki i lista zwycięzców programu zostanie opublikowana po 13 listopada 2017  na stronie: www.tesco.pl/pomagamy.

 

Wszystko w rękach mieszkańców

To już trzecia edycja programu organizowanego przez Tesco i Fundację Tesco. Od 3 do 31 października potrwa głosowanie na najlepsze projekty nadesłane do programu „Decydujesz, pomagamy”. Spośród prawie pięciuset zgłoszeń z całej Polski jurorzy wyłonili 339 finalistów, którzy powalczą o 125 grantów. W programie biorą udział organizacje pozarządowe, spółdzielnie socjalne oraz grupy nieformalne, które za pomocą internetowego formularza, przedstawiły swój pomysł na wspieranie lokalnych społeczności i zmianę najbliższego otoczenia. Lista finalistów, którzy biorą udział w głosowaniu dostępna jest na stronie internetowej programu.

 

Uczestnicy programu z całej Polski powalczą o granty o łącznej sumie 625 000 złotych. O tym, kto otrzyma dofinansowanie na zrealizowanie swoich wymarzonych pomysłów, zdecydują mieszkańcy poszczególnych regionów w otwartych głosowaniach w sklepach Tesco.

 

Tesco - logo.jpeg

 

Fundacja Tesco powstała z inicjatywy Tesco Polska w 2012 roku jako kolejny krok w rozwoju strategii zaangażowania społecznego i długofalowych działań charytatywnych realizowanych przez firmę Tesco. Celem działania Fundacji jest wspieranie wartościowych inicjatyw i projektów społecznych, ukierunkowanych na pomoc dzieciom i młodzieży oraz integracje i zaangażowanie na rzecz wspólnego dobra społeczności lokalnych. Fundacja realizuje programy pomocowe w obszarach związanych z pomocą społeczną, edukacją i ochroną zdrowia. Za swoją działalność  została wyróżniona odznaką „Przyjaciel Dziecka” oraz tytułem „Filantrop Krakowa A.D. 2014” oraz medalem ”50 Lat dla Zdrowia Dzieci” Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Więcej informacji:  www.fundacjatesco.pl

Fundacja5urodziny.jpeg

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 16-10-2017 14:59
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 16-10-2017 15:13