12 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

„Razem dla Niepodległej” w przemyskim Centrum Kulturalnym

Z początkiem października Centrum Kulturalne w Przemyślu rozpoczęło realizację projektu "Razem dla Niepodległej". Jest to interdyscyplinarna inicjatywa obejmująca szereg inicjatyw upamiętniających odzyskanie niepodległości.

 

niepodlegla_logo_pl.jpeg

 

Projekt ten daje możliwość twórczej ekspresji dzieci (konkurs plastyczny dla uczniów klas podstawowych), przekazuje wiedzę historyczną związaną z regionem (prelekcje Pana Leszka Włodka), pokazuje archiwalne pamiątki, prace artystyczne podkarpackich twórców inspirujących się historią Polski i regionu (organizacja wystaw), a także dzięki organizacji koncertu zespołów sięgających po tematykę patriotyczno-historyczną, pokaże zwłaszcza młodszej widowni, że patriotyczny przekaz muzyczny może odbywać się nie tylko za pomocą tradycyjnych pieśni, ale również mieć miejsce we współczesnym rockowym i hiphopowym brzmieniu. Na scenie CK zaprezentują się zespoły Contra Mundum, Forteca oraz raper Tadek Polkowski.

Dodatkowym międzypokoleniowym działaniem będą rodzinne warsztaty wykonywania okolicznościowych kokard narodowych.

 

Centrum Kulturalne w Przemyślu.jpeg

 

UWAGA!

Do 31 października w Centrum Kulturalnym w Przemyślu przyjmowane są prace na konkurs plastyczny dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat pt. "Razem dla Niepodległej". Regulamin do pobrania na stronie CK w zakładce Regulaminy i logo.


Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród odbędzie się 10 listopada o godz. 10.00 w Centrum Kulturalnym w Przemyślu. Uroczystości będzie towarzyszyć otwarcie wystawy pokonkursowej i warsztaty dla laureatów konkursu oraz ich rodziców i opiekunów tworzenia kokard narodowych. Świąteczny charakter warsztatom nada towarzyszący im koncert piosenek patriotycznych w wykonaniu wokalistek z Centrum Piosenki Dziecięcej przy SP nr 15 w Przemyślu.


Natomiast 12 listopada – również w Centrum Kulturalnym w Przemyślu – odbędzie się wernisaż drugiej wystawy powstałej w partnerstwie z Archiwum Państwowym w Przemyślu i Przemyską Biblioteką Publiczną. Na niej pokazane będą archiwalia związane zarówno z walkami o odzyskanie niepodległości jak i z jej celebrowaniem na przestrzeni lat w Przemyślu oraz prace artystów plastyków z województwa podkarpackiego, którzy sięgają po tematykę patriotyczną.

Z tej okazji Centrum Kulturalne w Przemyślu zwraca się z apelem do mieszkańców Przemyśla i powiatu przemyskiego o udostępnienie rodzinnych pamiątek i zbiorów dotyczących wydarzeń z 1918 roku (pocztówki, listy, plakaty, zdjęcia, prace plastyczne, wycinki prasowe itp.).
 

Zwieńczeniem projektu będzie koncert "Razem dla Niepodległej" podczas którego usłyszymy zespoły Contra Mundum i Forteca, a także Tadka Polkowskiego.

Na koncert zapraszamy 12 listopada do Centrum Kulturalnego w Przemyślu.

 

 

W realizacji Projektu Centrum Kulturalne w Przemyślu wspierają:
Archiwum Państwowe w Przemyślu, Przemyska Biblioteka Publiczna i Szkoła Podstawowa nr 15 w Przemyślu.

 

 

Projekt jest dofinansowany ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

niepodległa.jpeg

 

 

zdjęcie pochodzi z facebookowego profilu: Niepodległa

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 16-10-2017 13:00
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 16-10-2017 13:02