4 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

„Byle nie o miłości” – piosenki Agnieszki Osieckiej na Zamku Kazimierzowskim

Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK zaprasza 28 listopada o godzinie 19.00 na niezwykły koncert zatytułowany „Byle nie o miłości”, podczas którego najpiękniejsze piosenki Agnieszki Osieckiej zaśpiewa Nula Stankiewicz.Nula Stankiewicz i Janusz Strobel stworzyli recital o dość przewrotnym tytule:
„Byle nie o miłości” – piosenki Agnieszki Osieckiej. Koncert to wyjątkowy, bo choć Poetki nie ma z nami już od 20 lat – słuchacz ma wrażenie, że ona „tu” jest. Że prowadzi swój własny koncert, że nigdy od nas nie odeszła….. A to wszystko za sprawą fragmentów wywiadów z Agnieszką Osiecką, które są wyświetlane pomiędzy utworami. Filmy te zostały z niezwykłą precyzja wybrane i wstawione dokładnie tam, gdzie być powinny. Budują one niezwykły klimat koncertu i są łącznikiem pomiędzy piosenkami – tymi znanymi, ale odmienionymi poprzez aranżacje, jak i tymi, które są prawie nieznane, bo zostały znalezione przez Nulę i Janusza Strobla w zakamarkach radiowych archiwów. To koncert dla tych, którzy lubią nucić przeboje Poetki, ale także dla tych, którzy są ciekawi nowych, jazzowych interpretacji, nierzadko zaskakujących (przearanżowana piosenka Małgośka, sprawia, że publiczność po jej wysłuchaniu nagradza wykonawców owacjami na stojąco).

Kilkanaście utworów, miniaturowych opowieści w nieprzypadkowej kolejności. I Agnieszka Osiecka obecna w słowie, w muzyce, w obrazie i na fotografii. To więcej niż koncert…

Kliknij, aby powiększyć ► Nula Stankiewicz.jpeg


Nula Stankiewicz (wcześniej występująca jako Anna Stankiewicz) to artystka znana przede wszystkim w kręgach piosenki literackiej. Zadebiutowała jako laureatka kilku konkursów poezji śpiewanej, ale szybko odkryła, że konkursy nie są zadawalającą ją formą. Występowała w wielu składach, ale od kilkunastu niemal lat, na stałe współpracuje z Januszem Stroblem. W 2013 r. wspólnie stworzyli dwupłytowy album „Strobel Kofta Wołek” (21 piosenek do słów Jonasza Kofty i Jana Wołka z muzyką Janusza Strobla, śpiewane przez Nulę Stankiewicz), który wyczerpał się niemal natychmiast. Płyta została wznowiona w formie jednopłytowego albumu pt. „Wybrane”. Nula Stankiewicz w swoim dorobku fonograficznym ma również udział w płycie „W hołdzie wolności” (2015) oraz „Patroni Europy i Polski. Artyści Janowi Pawłowi II w hołdzie” (2009). Cechą charakterystyczną Nuli jest zachowanie poetyckości i subtelności, w połączeniu z jazzowymi aranżacjami wykonywanych utworów. Ta kompilacja to znak firmowy artystki.

 

Organizatorem koncertu jest Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK

 

Piosenki Osieckiej na Zamku Kazimierzowskim.jpeg

 

Bilety w cenie 30 zł do nabycia już wkrótce w sklepie muzycznym „MUSICLAND” ul. Serbańska 13, tel. 16 675 01 82 oraz tuż przed koncertem w kasie Zamku Kazimierzowskiego.

 

 

*zdjęcie pochodzi z facebookowego profilu Nuli Stankiewicz

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 16-10-2017 12:12