36 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Święto 5. Batalionu Strzelców Podhalańskich [ZDJĘCIA]

W piątek, 13 października br. 5. Batalion Strzelców Podhalańskich im. gen. bryg. Andrzeja Galicy obchodził swoje święto.

Z tej okazji, od samego rana na terenie Jednostki Wojskowej 5. Batalionu miał miejsce „Dzień Otwartych Koszar”, a w godzinach popołudniowych na Rynku Starego Miasta w Przemyślu odbył się uroczysty apel z defiladą, podczas którego wręczono wyróżnienia oraz odczytano okolicznościowe rozkazy.

 

W imieniu samorządu miasta Przemyśla z całego serca dziękujemy Wam za obecność i ten najpiękniejszy na świecie mundur, który jest wpisany w krajobraz naszego miasta. Poczucie bezpieczeństwa i dumy z tego co robicie, z codziennej służby, która powoduje, że my mieszkańcy Przemyśla i ziemi przemyskiej czujemy się bezpiecznie. W dniu Waszego święta składamy Wam najserdeczniejsze życzenia, bezpiecznej służby, tego by jak najwięcej potu było na ćwiczeniach, jak najmniej krwi było tam, gdzie jesteście posyłani. – życzył Podhalańczykom podczas uroczystości Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla.

 

Oficjalne, piątkowe uroczystości poprzedziła msza święta w intencji żołnierzy i pracowników 5. Batalionu Strzelców Podhalańskich, która odprawiona została dzień wcześniej w przemyskiej Archikatedrze.

 

 

 

 

Fot. Maciej J. Szeremeta

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 16-10-2017 11:24
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 16-10-2017 11:34