15.2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

IV OTWARTE ZAWODY PRZEMYSKIEGO TOWARZYSTWA NARCIARSKIEGO W SLALOMIE POD PATRONATEM PREZYDENTA MIASTA PRZEMYŚLA

Zawody odbyły się w sobotę, 12 lutego 2005 roku, na stoku w Arłamowie.
Ilość startujących – 112 (głównie z Przemyśla, ale także z Ustrzyk Dolnych, Dukli i Jarosławia).

Trasa slalomu została przygotowana przez Zbigniewa Świderskiego, szefa od spraw narciarskich OW Arłamów, który ustawił 17 bramek, na dystansie ok. 450 m, przy różnicy poziomów między startem a metą – 90 m.
Sędzia główny zawodów – Zbigniew Skrzela
Sędzia startu – Mieczysław Jałocha
Sędzia mety – Robert Hajduk
Biuro zawodów – Barbara Jałocha
Obsługa komputerowa – Łukasz Bargieł
Organizator – Przemyskie Towarzystwo Narciarskie
Sponsorzy: Urząd Miasta Przemyśla, PHU „Moto-Fan” (ul. Mickiewicza 65 a), Automyjna „Atlantyda” (ul. Mickiewicza 65), hurtownia „ANMA” oraz Jacek Grochowicz (Pizzeria „Margherita”, Pub „Wyrwigrosz”).

Warunki pogodowe – słonecznie, temp. powietrza – - 2 st. C, temp. śniegu – -4 st. C, wiatr umiarkowany, z Pd-Wsch.

 

Klasyfikacja prowadzona była w 7 kat. wiekowych. W każdej kategorii walczono o: puchary (zwycięzcy kategorii), medale (za pierwsze 3 miejsca) oraz dyplomy (pierwszych 5 miejsc). Ponadto prowadzono klasyfikację rodzinną (rodzic plus jedno dziecko do 18 lat).
Nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów zostały rozlosowane pomiędzy wszystkimi uczestnikami zawodów z dwóch najmłodszych kategorii wiekowych.
Nagrody sportowe wręczali: prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma oraz prezes Przemyskiego Towarzystwa Narciarskiego Paweł Białachowski.

Wyniki, dziewcząt/kobiet:

Kat. A, do 8 lat: 1. Iwona Bielecka – 31.64 sek., 2. Olimpia Szczurek – 38.91, 3. Paulina Dryjańska – 40.27, 4. Monika Stadnik – 40.56, 5. Zuzanna Segiet – 40.95,

Kat. B, 9-10 lat: 1. Kinga Pętkowska – 31.72, 2. Ewa Białachowska – 36.14, 3. Aleksandra Kroczek – 36.74,

Kat. C, 11-12 lat: 1. Martyna Machaj – 26.57, 2. Karolina Michalcewicz – 28.39, 3. Adriana Kuropatwa – 28.70, 4. Aleksandra Stadnik – 28.99, 5. Aleksandra Urbańska – 29.77, 6. Aleksandra Kubicka – 33.64,

Kat. D, 13-15 lat: 1. Anna Grochowicz – 26.12, 2. Aleksandra Grochowicz – 26.32, 3. Belinda Dudek – 26.58, 4. Agnieszka Segiet – 26.97, 5. Katarzyna Misiewicz – 27.33, 6. Magdalena Matusiewicz – 27.92,

Kat. E, 16-18 lat: 1. Paulina Pętkowska – 23.22, 2. Paulina Jałocha – 26.30, 3. Katarzyna Michalcewicz – 28.74, 4. Katarzyna Wojnarowicz – 29.84,

Kat. F, 19-35 lat:1. Anna Kuropatwa – 28.45, 2. A. Szuban-Gołębiowska – 33.54, 3. Sylwia Stigl-Marek – 34.40,

Kat. G, 36 i więcej lat: 1. Agnieszka Pasich – 25.60, 2. Teresa Chlebowska – 25.78, 3. Barbara Jałocha – 27.36, 4. Grażyna Dudek – 28.72, 5. Benita Bednarczyk – 30.32, 6. Magdalena Stadnik – 31.07.

Wyniki chłopców/mężczyzn:

Kat. A, do 8 lat: 1. Bartosz Bobko – 27.09, 2. Nikodem Marek – 29.15, 3. Mateusz Jałocha – 35.43, 4. Jan Cichoński – 39.45, 5. Gabriel Misiewicz – 39.97, 6. Eryk Dudek – 44.59,

Kat. B, 9-10 lat: 1. Ex aequo Bartosz Żaczek i Michał Kisiel – 29.05, 3. Marcin Bochniak – 29.25, 4. Miłosz Machaj – 29.28, 5. Grzegorz Śliwa – 30.87, 6. Maciej Szuban – 35.45,

Kat. C, 11-12 lat: 1. Maciej Bochniak – 27.90, 2. Michał Szpak – 27.92, 3. Michał Śliwa – 28.39, 4. Jakub Pilch – 29.61, 5. Jakub Segiet – 30.20, 6. Łukasz Musiel – 33.73,

Kat. D, 13-15 lat: 1. Bartosz Korczak – 23.62, 2. Patryk Kuropatwa – 24.11, 3. Sebastian Gilowski – 25.49, 4. Mateusz Kroczek – 26.14, 5. Michał Pilch – 27.36, 6. Mirosław Kawa – 27.43,

Kat. E, 16-18 lat: 1. Piotr Szymański – 22.70, 2. Kamil Grochowicz – 23.86, 3. Jeremiasz Zawada – 25.40, 4. Piotr Malisz – 28.78,

Kat. F, 19-35 lat: 1. Piotr Marek – 21.24, 2. Marcin Łabuński – 23.11, 3. Wojciech Stadnik – 23.56, 4. Mateusz Worobiec – 23.69, 5. Marcin Mazur – 23.88, 6. Przemysław Bąk – 26.35,

Kat. G, 36 i więcej lat: 1. Antoni Pasich – 19.20, 2. Józef Gudzelak – 21.35, 3. Zygmunt Bobko – 22.14, 4. Tomasz Urbański – 22.36, 5. Marek Szymański – 22.70, 6. Stanisław Stachów – 23.10.

Kat. rodzinna: 1. Piotr i Marek Szymańscy, 2. Bartosz i Zygmunt Bobko, 3. Piotr i Nikodem Marek.

Komunikat opracował:
Ryszard Kosterkiewicz