19 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Projekt POWER w Szkole Podstawowej nr 4 im. ks. Jana Twardowskiego w Przemyślu

Od listopada  2016 r. w Szkole Podstawowej numer 4 im. ks. Jana Twardowskiego realizowany jest projekt „Nabywanie i podnoszenie kompetencji z języka angielskiego kadry edukacyjnej Szkoły Podstawowej nr 4 im. ks. Jana Twardowskiego w Przemyślu” dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Kwota dofinansowania to 306 339,77 zł.

Udział w projekcie bierze 12 nauczycieli. Najpierw uczestniczyli oni w lekcjach języka angielskiego prowadzonych na terenie szkoły, a następnie w lipcu i sierpniu br. wyjechali na dwutygodniowy, intensywny  kurs językowy do Londynu, który zakończył się zdobyciem umiejętności na poziomie A1 oraz A2. W trakcie pobytu w stolicy Wielkiej Brytanii uczestnicy kursu mogli zwiedzić zabytki architektury, muzea, a także wykorzystać zdobyte wiadomości  i umiejętności w praktyce. Od września nauczyciele kontynuują naukę języka w swojej szkole, przygotowując się do kolejnego wyjazdu podczas ferii zimowych.

Realizacja zadań zapisanych w trwającym 18 miesięcy projekcie  - zdobycie umiejętności posługiwania się językiem angielskim oraz poznanie nowych technologii i wdrożenie ich do procesu dydaktycznego - ułatwi nauczycielom nawiązanie międzynarodowej współpracy i realizację projektów edukacyjnych w ramach programu eTwinning. Skorzystają na tym przede wszystkim uczniowie, którzy dzięki kontaktom z rówieśnikami z innych krajów europejskich również będą mogli rozwijać swoje kompetencje w zakresie języka angielskiego.

 

 

Opublikował: Paweł Bugera | Data publikacji: 13-10-2017 08:28
Modyfikował: Paweł Bugera | Data modyfikacji: 13-10-2017 08:28