10 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

PODZIĘKOWANIA I GRATULACJE DLA MŁODZIEŻY

   11 lutego br. odbyło się w Urzędzie Miejskim spotkanie Prezydenta Miasta Przemyśla Roberta Chomy z grupą młodzieży i ich opiekunami ze Szkoły Podstawowej Nr 15 oraz II Liceum Ogólnokształcącego, którym wręczone zostały listy gratulacyjne za wysokie osiągnięcia sportowe.

  12-osobowa grupa młodzieży z SP 15, pod okiem trenera Roberta Gierlacha oraz opieką Anny Miś – Zdzioch, wzięła udział w międzynarodowym turnieju mini piłki nożnej „O Puchar Mera Miasta Truskawiec”, który odbywał się w ukraińskim mieście w dniach 21-25 stycznia. Trzy państwa – Ukraina, Gruzja i Polska były w tym turnieju reprezentowane przez 8 drużyn. Młodzież z SP Nr 15 rywalizowała w grupie z gospodarzem turnieju Truskawcem, a także Mikopolem i Sanokiem. Przemyska drużyna dotarła aż do finału, gdzie zmierzyła się z reprezentantami Kijowa. Mecz zakończył się remisem 4:4, a w rzutach karnych lepsza okazał się zespół z Ukrainy. Królem strzelców turnieju został reprezentant naszej szkoły Daniel Witek z dorobkiem 19 strzelonych bramek. Wyjazd młodzieży miał nie tylko charakter sportowej rywalizacji – uczniowie mieli okazję także zwiedzić polskie budowle sakralne na Ukrainie, których historię przybliżył im Stanisław Szarzyński, radny Rady Miejskiej w Przemyślu.
   Ekipa koszykarskiej reprezentacji II Liceum Ogólnokształcącego im. Prof. Kazimierza Morawskiego brała udział w eliminacjach do Mistrzostw Świata reprezentacji ponagimnazjalnych rozgrywanych w Brzegu Dolnym. W gronie czterech zespołów podopieczni Andrzeja Pajdy i Augusta Partyńskiego zajęli trzecie miejsce, a Jacek Balawender z przemyskiego zespołu został uznany za najlepszego gracza imprezy.

WITOLD WOŁCZYK
KANCELARIA PREZYDENTA MIASTA
fot. Grzegorz Karnas

Opublikował:  | Data publikacji: 12-02-2005 10:03
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 15-02-2008 14:52