14.5 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Tancerze Zespołu Pieśni i Tańca „Przemyśl” podbili serca macedońskiej publiczności

XIII International Dance and Song Festival „Ohrid Waves” – Ohrid Macedonia – to festiwal, na którym grupy taneczne Zespołu Pieśni i Tańca „Przemyśl” reprezentowały nasz kraj i nasze miasto. Dumny i dostojny mazur, majestatyczny i pełen wdzięku polonez w wykonaniu Grupy Reprezentacyjnej sprawiły, że spośród 23 zespołów biorących udział w wydarzeniu, właśnie nasz był szczególnie zauważany i nagradzany gromkimi owacjami.

 

Przemyśl3.jpeg

 

Młodzi adepci tańca ludowego – Grupa Młodzieżowa – która nad pięknym Jeziorem Ohrid wykonała suitę tańców górali żywieckich, poszła ostro w konkury z reprezentacją i uczyniła to z powodzeniem! Czy to Rumun, czy Turek, czy Serb, czy Bułgar, czy też tancerz z Izraela – wszyscy chcieli zdjęcie z góralami! Festiwal Życia rzeczywiście tętnił życiem. Wielorakość tańców, melodii, pieśni doprowadziły do wielu rozmów, dyskusji, a nawet sprzeczek. No bo jak odpuścić Macedończykom, którzy śpiewają o tym, że „nie ma piękniejszej dziewczyny od Macedonki”, kiedy wystarczy przejść się ul. Franciszkańską czy Kazimierzowską i można stracić głowę dla pięknych dziewczyn. Udział w festiwalu zaowocował zaproszeniem na przyszły rok do Włoch i Hiszpanii.

 

 

 

 

tekst/zdjęcia: Lucyna Rudawska

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl