10 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

IMPREZA INTEGRACYJNA W MOŚCISKACH I STRZELCZYSKACH

   30 stycznia br. odbyła się impreza integracyjna „Młodzież z Przemyśla – młodzieży z Mościsk”, której organizatorami byli: Robert Choma - Prezydent Miasta Przemyśla, Tadeusz Król - Prezes Towarzystwa Przyjaciół Mościsk i Kresów Wschodnich, Zygmunt Majgier – Radny Rady Miejskiej w Przemyślu, Wydział Edukacji i Sportu UM w Przemyślu, Mirosław Bar - Dyrektor SP Nr 15 oraz Piotr Pipka – Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr II.

    Ponad 50-cioosobowa grupa młodzieży ze Szkoły Podstawowej Nr 15, Sp Nr 4, ZSO Nr 2, Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi, szkół z Żurawicy i Wyszatyc oraz Szkoły Muzycznej przygotowała dla rówieśników z Mościsk i Strzelczysk koncert, na który złożyły się m.in. „Kolędy i Pastorałki” i utwory z płyty „Kolędy 5 narodów”. Po koncertach wręczane były paczki (słodycze i artykuły papiernicze przekazane przez sponsorów – przygotowano 60 paczek: 50 dla dzieci z Mościsk i 10 ze Strzelczysk.
Oprócz młodzieży z przemyskich szkół w imprezie wzięli udział m.in.: Zastępca Prezydenta Miasta Wiesław Jurkiewicz, Prezes Towarzystwa Przyjaciół Mościsk i Kresów Wschodnich Tadeusz Król, radni Rady Miejskiej w Przemyślu (Barbara Kapuścińska, Zygmunt Majgier, Witold Wiśniewski, Stanisław Szarzyński), Dyrektorzy szkół SP nr 15 Mirosław Bar i ZSO Nr 2 Piotr Pipka, Dyrektor SP z Żurawicy Jan Semków, Dyrektor PM Nr 13 Łucja Podbilska i Mateusz Pieniążek (poeta, autor bajek dla dzieci) W spotkaniu wzięli udział także przedstawiciele władz Mościsk, Polonii i mieszkańców miasta.
Organizatorzy i mieszkańcy Mościsk i Strzelczysk, a szczególnie dzieci z tych miejscowości serdecznie dziękują sponsorom:
- Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej;
- Biuro Podróży „Chortycia”;
- Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Piotruś Pan” Pan Piotr Baczyk;
- Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji;
- Pizzeria HIT – Pan Jan Sawicki;
- Wydawnictwo „Bosz” s.c. Pan Bogdan Szymonik;
- Firma „Fibris” S.A. Pan Dariusz Kabaciński;
- Przedsiębiorstwo handlowe „Libera” Spółka Jawna Pani Beata Bonarek;
- Hurtownia „Domat” Pani Anna Uruska.

WITOLD WOŁCZYK
BIURO PREZYDENTA MIASTA
fot. STANISŁAW SZARZYŃSKI

Opublikował:  | Data publikacji: 02-02-2005 09:42
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 15-02-2008 14:52