20 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

60-TA ROCZNICA WYSIEDLEŃ ZE WSCHODU

   29 stycznia 2005 roku odbyły się w klasztorze oo. Karmelitów w Przemyślu uroczystości związane z 60-tą rocznicą wysiedleń Polaków ze Wschodu. Zostały one zorganizowane z inicjatywy posła na Sejm RP Marka Kuchcińskiego, a wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Jarosław Kaczyński – Prezes Prawa i Sprawiedliwości, Mieczysław Janowski – Poseł do Parlamentu Europejskiego, Robert Choma – Prezydent Miasta Przemyśla oraz Jan Dziubiński – Prezydent Miasta Tarnobrzega.

 

    

 

Z okazji rocznicy w Kościele oo. Karmelitów odprawiona została Msza Św., a po niej poświęcona została tablica w intencji Polaków wysiedlonych ze wschodu w latach 1944-1957 ufundowana przez rodziny wysiedlonych.
   Po Mszy Św. odbyło się spotkanie opłatkowe z udziałem Jarosława Kaczyńskiego, w którym wzięło udział około 200 osób.

WITOLD WOŁCZYK
BIURO PREZYDENTA MIASTA
fot. Grzegorz Karnas

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl